kujtim fejzulai

Profil střelce z Vídně: 20letý mladík, makedonské kořeny a cesta do Islámského státu

Střelba ve Vídni
Zdroj: Profimedia
Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
3.11. 2020 11:07
Téma:

Teroristický útok ve Vídni má na svědomí mladý příznivec Islámského státu. V Rakousku pobýval delší dobu. Střelec v pondělí večer ve Vídni zastřelil čtyři lidi a dalších 15 zranil. Nakonec ho zastřelili policisté.

Útočník z Vídně se jmenuje Kujtim Fejzulai, bylo mu 20 let a měl makedonské kořeny. Dokonce měl podle rakouských úřadů ve svých záznamech na policii uvedeny napojení na teroristické organizace. Agentuře APA to řekl rakouský ministr vnitra Karl Nehammer.

 

V minulosti už byl Fejzulai trestaný. V roce 2019 byl odsouzen na 22 měsíců vězení za pokus o cestu do Sýrie, kde bylo centrum Islámského státu. I tento fakt potvrzuje jeho napojení na teroristickou organizaci.

 

ZÁBĚRY ZE STŘELBY VE VÍDNI NAJDETE ZDE.

 

Fejzulai si ale trest neodseděl celý. Byl podmínečně propuštěn dříve kvůli svému nízkému věku a jeho případ se dostal i k soudu pro mladistvé.

 

 

Na fotkách na sociálních sítích byl Fejzulai zachycen se zbraněmi, které podle záběrů odpovídaly těm, které byly použity při večerním útoku. Také se na jeho profilu objevují obrázky s motivy Islámského státu.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz