video úprava psů

PROMĚNA PSA: Jak se z chlupaté koule stane krasavec

Téma:
pes

I starší a třeba i trošku zanedbaný pejsek se může změnit. Podívejte se, co dokáže návštěva dobrého psího kadeřníka.

Profesionál přesně ví, jak by měl pejsek vypadat a samozřejmě také dokonale ovládá své řemeslo. Zná styly stříhání, neustále se vzdělává. Dokáže poradit, vymyslet střih, který pejskovi nejlépe "padne“, když páníček nechce standardní střih. Není divu, že profi psí kadeřník umí změnit pejska k nepoznání.


Podle čeho vybírat psího kadeřníka?

 

Je rychlý, nestříhá pejska hodiny jako třeba nezkušený majitel pejska. Profesionál by měl znát psí plemena, jejich specifika, jejich fyziologii. Při stříhání pejsků by jim rozhodně neměl způsobit zranění. Ideální je řídit se podle referencí těch, kdo už služby nějakého psího kadeřníka vyzkoušeli.


Máte i vy doma podobného krasavce? Zapojte ho do naší velké soutěže! Můžete vyhrát titul Nejkrásnější mazlíček Česka a k tomu navíc ceny za 60 tisíc! Vše o soutěži čtěte TADY.

 

Profesionálka Tereza Jirglová má jednoduchou, ale praktickou radu: "Dobré je řídit se podle prvního dojmu, jakým na vás salón působí. Je tam čisto? Dobré je zjistit si, jak se kadeřník ke svému řemeslu dostal a kde se naučil svému řemeslu. Také by se měl vzdělávat dále, například různými kurzy případně na specializovaných výstavách. Rozhodně nezanedbávejte ani to, jak je kadeřník schopný o své práci mluvit.

 

 

Základní úprava se liší od plemene, velikosti, druhu srsti, záleží také na tom, zda se stříhá nebo trimuje. Trimování je vždy dražší. Připlácí se také za ruční práci a za další náročnější zákroky, například za vytrhávání chloupků z uší, stříhání drápků nebo vymačkávání anální žlázky. Cena zákroku se dále liší dle toho, zda se pejsek v salonu koupe či nikoliv. Samozřejmě cena stoupá i podle použitých kosmetických přípravků – může ji prodražit například hydratační olej.

 

Kdy navštívit psího kadeřníka

 

Ideální interval návštěv je každé dva měsíce, popřípadě tři měsíce. Doba se liší podle toho, zda jde o střih či trim. V zimě lidé často pejsky nestříhají – ze strachu před chladem. Ale navštěvovat kadeřníka by se mělo i v chladných měsících. Pejsek pak přijde po zimě zacuchaný, skoro nevidí apod. Také během zimy se pejsek může ostříhat - klidně na větší délku srsti; nemusí být ostříhaný na krátko. Bude tak vypadat stále upravený, ale navíc bude spokojený, není mu zima a nemusí se potýkat s cucky.

 

 

Než vyrazíme ke kadeřníkovi

 

Dobří psí kadeřníci jsou hodně vytížení. Proto je dobré objednat se – vyrazit "naslepo“ je nesmysl, je to jen mrhání časem. Vyplatí se také už předem domluvit, jestli se bude pejsek v salónu koupat. pokud ano, pak nemusíte svého pejska připravovat skoro vůbec. Stačí jen vyvenčit, aby se práce neprotahovala, nebo aby kadeřnici nezaskočil něčím nečekaným… Pokud se však domluvíte, že si pejska vykoupete doma a v salónu se bude jenom stříhat, je potřeba, aby pejsek byl suchý a důkladně rozčesaný.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pes a citron: Co dělá zlatý retrívr s ovocem, to nepochopíte

Psí život ve 14 obrázcích: Takhle váš pejsek vidí svět

Související témata:
TN.cz