Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.7. 2016 22:18
islamisté mezi námi

První Čech se chtěl přidat k ISIS! Chytili ho v Turecku, je ve vazbě

Zdroj: TV Nova

Ve vazbě je první Čech, který se chtěl přidat k tzv. Islámskému státu jako bojovník. Zadržen byl už na cestě - na letišti v Turecku. Muže policie stíhá kvůli účasti na organizované zločinecké skupině. O případu informoval týdeník Respekt, který zná i totožnost muže.

Česko má zřejmě prvního bojovníka tzv. Islámského státu, resp. rekruta, který se k fanatickým islamistům chtěl přidat. Turecká policie ho zadržela letos v lednu na mezinárodním letišti v Turecku, odkud ho vydala českým kolegům.

 

Původně muže vyšetřovala policie na svobodě, ale jak píše Respekt, to, co muž vypověděl o plánovaném působení v Sýrii, bylo údajně tak závažné, že ho soud raději poslal do vazby. Hrozilo, že by utekl anebo pokračoval v trestné činnosti, jinými slovy, že by se pokusil o další útěk k IS.

 

 

K dispozici jsou zatím jen kusé poznatky, policie na věc uvalila informační embargo. Muž byl zadržen letos v lednu v Turecku na jednom z tamních mezinárodních letišť. U sebe měl mít další letenku na vnitrostátní linku na syrské hranice. Turecká strana ho vrátila do Česka, kde začal být vyšetřován.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ISIS plánuje další útoky na evropské kostely! Tohle město je na seznamu srmti jako první

JE TĚŽKÉ JE ZABÍT? Studentka, která bojovala na frontě proti ISIS, šokuje svým svědectvím

tn.cz / gar
Reklama