zemřela legenda

"Věřil jsem, že tu bude navždycky!" Smrt Gotta zasáhla politiky i umělce

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 2.10. 2019 20:33
Téma:

Slova plná smutku nad smrtí Karla Gotta vyjádřili politici a umělci. Prezident Miloš Zeman reagoval na úmrtí české legendy jako jeden z prvních. Jeho vyjádření zveřejnil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

"Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem," uvedl prezident republiky Miloš Zeman.

 

"Upřímnou soustrast rodině Karla Gotta. Celý život rozdával radost lidem po celém světě, jeho hlas milují miliony lidí. Mnohonásobný Zlatý slavík bude všem moc chybět," napsal šéf sociální demokracie Jan Hamáček.

 

 

On-line reportáž

Zemřel Karel Gott

19:30

Na Karla Gotta se bude vzpomínat i v pořadu Život ve hvězdách. Pozvání přijala herečka Jiřina Bohdalová. Pořad začíná v 21:40

19:05

Premiér Andrej Babiš oznámil, že den státního smutku bude v sobotu 12. 10. Vlajky budou spuštěny na půl žerdi, uvedl to web idnes.cz

18:52

Pohřeb Karla Gotta bude se státními poctami! Ve čtvrtek vpodvečer prozradila detaily Ivana Gottová. Veřejnost se bude moci s Karlem Gottem rozloučit v Paláci Žofín v pátek 11. 10. mezi 8. a 22. hodinou. V sobotu bude následovat mše pro zvané v Katedrále sv. Víta na Pražském hradě. DALŠÍ INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Smutná zpráva zasáhla i předsedu ODS Petra Fialu: "Karel Gott dokázal svým talentem, pílí a profesionalitou zaujmout posluchače napříč generacemi nejen v České republice. Jeho úspěch v rámci české populární hudby byl jedinečný a těžko opakovatelný."

 

 

"Karel Gott. Provázel mě od mládí. A každého z nás. Jeden z největších Čechů, které jsme měli tu čest zažít. Zemřel. Věřil jsem, že tu bude navždycky. Je mi to nesmírně líto. Zapálím svíčku a poslechnu si něco od něj z 60. let. Mistře, vážil jsem si vás. Víc, než dokážu říct," smutní nad odchodem legendy premiér Andrej Babiš.

 


"Zasáhlo mě to. Jako asi každého Čecha, který ho měl rád. Gott byl v podstatě členem každé rodiny. Myslím si, že je to ztráta pro nás všechny. Měl jsem to štěstí, že jsem s ním léta spolupracoval, že jsem ho znal. Byl skromný, vlídný, pozorný. Měl rád lidi a svou práci dělal opravdu profesionálně. Myslím si, že kdyby takových lidí bylo víc, bylo by to přenádherný," řekl TV Nova režisér Zdeněk Troška.

 

"Je to velký smutek, velká bolest. Zvlášť, když jsme ho znala osobně. Byl to úžasný člověk, fantastický. Velice optimistický a takový zůstal až do poslední chvíle. Bude nám všem moc chybět. Byl to nejen zpěvák, byl to i symbol naší kultury a našeho národa," řekla TV Nova zpěvačka Bára Basiková.

 


S bolestí v hlase se k smutné události vyjádřil i operní pěvec Štefan Margita: "Tolik mě to zasáhlo. Vlastně vůbec nevím, jak to dám. Budu na něj vzpomínat. Je mi to moc líto. Odešel super člověk a úžasný kamarád. Ještě v červnu jsme dělali koncert, osmdesátky jeho."
 

"Celý život poslouchám jinou hudbu. Tak jsem Karla Gotta poznal coby ředitel školy jeho dcer jako nesmírně skromného a milého člověka. Přestože byl megahvězdou mezinárodního formátu. Přes všechny režimy. A zasloužil si tou hvězdou být," napsal na facebooku Václav Klaus mladší.

GALERIE: Karel Gott

1
/
17
Zdroj: Profimedia
Karel Gott - 1968

TN.cz