íránské střely

Raketový útok vojáky neohrozil, tvrdil Trump. Zraněných mělo být až 11

Balistické rakety dopadly v noci na dvě spojenecké základny v Iráku
Zdroj: TV Nova
Írán vystřelil rakety na základny v Iráku
Regina Zajícová
Regina Zajícová
17.1. 2020 7:51
Téma:

Na začátku ledna vypustil Írán rakety na iráckou základnu s americkými vojáky. Tehdy prezident Donald Trump řekl, že nikdo z vojáků nebyl zraněn. Ozbrojené síly ale tvrdí opak. Ve čtvrtek přiznaly, že jich lékaři ošetřili až jedenáct.

Útok Írán provedl v noci na středu 8. ledna. Vypustil balistické střely, které zasáhly základnu v Iráku s vojáky koalice vedené Spojenými státy. "Žádní Američané neutrpěli zranění při včerejším útoku od íránského režimu," prohlásil dříve prezident Donald Trump na tiskové konferenci. 

 

Podle francouzské agentury AFP je všechno jinak. Novou informaci měly přinést americké ozbrojené síly. "I když během íránského útoku na základnu al-Asad 8. ledna nebyli zabiti žádní členové americké služby, několik z nich bylo léčeno kvůli příznakům otřesů způsobených výbuchem...," citovala agentura kapitána Billa Urbana. Vojáky pak armáda transportovala do německého Ladstuhlu a tábora Arifjan v Kuvajtu.

 

 

Rakety tehdy Írán vypálil po smrti generála Kásima Sulejmáního. Celkem jich bylo třináct. V době útoku bylo kolem 1 500 vojáků skryto v bunkrech poté, co dostali varování. Útok také způsobil škody na majetku. 

 

Připomeňte si útok na základnu v reportáži z Televizních novin:

Související témata:
TN.cz