Vyšetřování korupce

Policejní razie na ministerstvu práce a sociálních věcí. Obviněni dva lidé

Téma:

Od pondělního rána policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují na Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV). Důvodem je zřejmě zakázka na informační systém pro MPSV.

Podle informací TV Nova policie zadržela v pondělí dva zaměstnance MPSV včetně náměstka Jana Baláče. Oba jsou podezřelí ze zneužití pravomocí úřední osoby a korupce.

 

Policie zahájila trestní stíhání dvou osob při zadávání veřejné zakázky a obvinila je z přípravy zločinu zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s probíhajícím a plánovaným zadávacím řízením na veřejné zakázky MPSV ČR, informoval státní zástupce Zdeněk Matula.

 

 

Policie obvinila dva lidi. Zadržen byl náměstek ministryně Maláčové a další ze zaměstnanců MPSV, vedoucí oddělení bezpečnosti ICT.

 

Podle serveru IROZHLAS.cz probíhá razie také ve společnosti sídla OKSystem, ta nabízí informační systémy a software. V minulosti se firma účastnila veřejných zakázek vypsaných MPSV. Společnost se odmítla redakci TN.cz vyjádřit.

 

 

"Náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Podávaní informací z trestního řízení má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze, další komentář poskytnout nemohu,“ sdělil v pondělí Jaroslav Ibehej, mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu.

 

 

Náměstek pro řízení sekce ekonomické a IT Jan Baláč nastoupil do své funkce v červnu 2019. V minulosti byl místopředsedou pražské organizace ČSSD.

 

GALERIE: Razie na ministerstvu práce a sociálních věcí policejním útvarem NCOZ

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Razie na ministerstvu práce a sociálních věcí policejním útvarem NCOZ - 1
 

pb TN.cz