Fotbalista ve vězení

Řepka může být na Silvestra doma! Soud mu zkrátil trest

Fotbalista Tomáš Řepka se dostane na svobodu dřív, soud mu zkrátil trest. Informoval o tom deník Blesk. Z původně dvouapůlletého trestu mu je díky veřejně prospěšným pracím odpuštěno 293 dní.

Na Silvestra už by mohl být bývalý reprezentant doma. Před tím, než Tomáš Řepka nastoupil do vězení, si totiž odpracoval 293 hodin obecně prospěšných prací. Ty pak byly podle vyjádření mluvčího Obvodního soudu pro Prahu 6 pro deník Blesk započteny do souhrnného trestu.

 

Jedna hodina znamená při zkrácení trestu jeden den. O zkrácení pobytu ve vězení tak musel fotbalista vědět ještě před nástupem do věznice. Další část trestu se mu pak může prominout za vzorné chování, a to po odpykání třetiny trestu.

 

 

O podmínečné propuštění teoreticky může požádat už koncem tohoto roku. Doporučení k podmínečnému propuštění bude ale záviset na veliteli věznice na Borech v Plzni, který bude brát ohled na to, jak slušně se bývalý obránce ve vězení choval.

 

Řepka si odpykává trest za milionovou zpronevěru, pornoinzeráty na svou bývalou manželku modelku Vlaďku Erbovou a za maření úředního rozhodnutí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Linda Nguyenová/epa TN.cz