MOZKOVÁ SMRT

Řidič autobusu chtěl, aby si nasadili roušky. Cestující jej brutálně zmlátili!

Nehoda autobusu ve Francii - odvoz zraněných - 1
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 6. 7. 2020
Téma:

Řidič ve Francii je po mozkové smrti poté, co jej napadla skupinka cestujících. Řidič je měl odmítnout pustit na palubu autobusu, protože prý neměli roušky a jízdenky.

Pět lidí ve Francii skončilo v pondělí ráno ve vazbě kvůli útoku na asi 50letého řidiče městského autobusu. Ten se měl odehrát v sobotu v noci v asi 50tisícovém městě Bayonne na jihu Francie v Nové Akvitánii. Informaci přinesl francouzský portál thelocal.fr.


Podle zástupců tamních odborů se do autobusu pokusilo nastoupit několik lidí bez roušek a jízdenek. Roušky jsou ve Francii v hromadné dopravě povinné. Když je řidič nechtěl pustit dovnitř, tak na něj zaútočili a opakovaně jej mlátili pěstmi, uvedla francouzská policie.

 

 

Řidič pak měl z autobusu vystoupit, když jej jeden člen skupinky zasáhl do hlavy, což nakonec skončilo vážným zraněním. Byl v bezvědomí, když se dostal do nemocnice, v pondělí pak u něj lékaři konstatovali mozkovou smrt.


Přesné příčiny a okolnosti útoku nadále vyšetřuje francouzská policie. Řidiči ve městě na protest proti brutálnímu útoku vyhlásili stávku.
 

Související témata:
TN.cz