Domácí

Muž mlátil strážníka dřevěnou tyčí. Vadilo mu napomenutí kvůli roušce

V Mladé Boleslavi napadl muž dřevěnou tyčí sdruženou hlídku městské policie a pracovníků bezpečnostní agentury. Stalo se to jen proto, že ho napomenuli, že nemá na veřejnosti obličej zakrytý rouškou. Napadená hlídka musela použít pepřový sprej. Výtržníka zpacifikovala až přivolaná státní policie.

K napadenému asistentovi městské policie přijela sanita záchranné služby. Muž nakonec ošetření odmítl s tím, že se cítí být v pořádku. Zato agresora si odvezla hlídka přivolané státní policie, a to rovnou k podání vysvětlení.

Incident byl přitom úplně zbytečný. Hlídka procházela radoučský park v Mladé Boleslavi a dohlížela na návštěvníky, kteří tam chodí na procházky, aby měli ústa zakrytá rouškou. Prakticky každý, koho napomenuli, si roušku nasadil a omluvil se. V tomhle případě to ale bylo jinak.

Související obsah

Mladý muž zareagoval na napomenutí agresí a začal pracovníkovi bezpečnostní agentury sprostě nadávat. A nezůstal jen u toho. Svůj vztek nedokázal udržet na uzdě. Nakonec popadl dřevěnou tyč a tou začal člena hlídky bít. Útok se stupňoval a strážníci nakonec museli v sebeobraně použít pepřový sprej.

Útočníka zpacifikovala až přivolaná hlídka státní policie, která aktuálně případ řeší. Ta záležitost postoupila k řešení mladoboleslavskému magistrátu a útočník může ve správním řízení čekat pokutu 10 000 korun za porušení vládou nařízeného opatření. Městská policie v Mladé Boleslavi má dlouhodobý podstav, a proto najímá pracovníky bezpečnostní agentury, kteří pak působí ve smíšených hlídkách se strážníky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz