rozloučení s legendou

Kde bude uložen Karel Gott? Místo mezi velikány, nebo rodinná hrobka

Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott zemřel ve věku 80 let
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 4.10. 2019 18:07
Téma:

Veřejnost už zná datum pohřbu se státními poctami i zádušní mše. Otázkou ale zůstává, kde bude zpěvák pochován. Pravděpodobným místem je hřbitov v Újezdě u Svatého Kříže. Tam se totiž nachází rodinná hrobka. Další variantou je také Vyšehradský hřbitov, kde je pohřbena řada významných osobností.

Zpěvák Karel Gott se narodil před osmdesáti lety v Plzni. A kousek od města se nachází obec Újezd u Svatého Kříže na Rokycansku, kde má zpěvák rodinnou hrobku. Pochováni tam jsou jeho prarodiče i rodiče. Může se tedy stát, že ho manželka Ivana Gottová uloží do hrobu k jeho rodině.

 

Spekuluje se ale i o Vyšehradském hřbitově. Zde by byl zpěvák pochován spolu s dalšími významnými osobnostmi. Například má na Vyšehradě hrob zpěvačka Ema Destinnová, hudební skladatel Bedřich Smetana, zpěvák Waldemar Matuška nebo básník Jan Neruda.

 

Volná hrobová místa má však v kompetenci Magistrát hl. m. Prahy. "Od roku 2015 o tom rozhoduje odborná komise magistrátu na základě žádosti, kterou projednává komise složená z odborníků. V tuto chvíli máme k dispozici zhruba dvě volná hrobová místa," uvedla Oldřiška Dvořáčková, mluvčí Správy pražských hřbitovů.

 

 

"Upozorňuji ale, že v žádném případě nikdo ze zákona nemůže bránit stávajícím nájemcům, aby nájemní smlouvy přepsaly na další osoby. Nevylučuji tedy, že na Vyšehradě mohou být nakonec uloženy i ostatky Karla Gotta," doplnila Dvořáčková. Zatím není jasné, zda se Gottova rodina rozhodne pro Vyšehradský hřbitov. Pochován by mohl být například i na Olšanech.

 

Podívejte se, kde v České republice vznikla pietní místa za Karla Gotta:

TN.cz