islám v česku

Rozkol českých muslimů! Kdo je tu šéf? Alrawi, nebo Abbas?

Kdo je pravý muslim?
Zdroj: tn.cz / isifa
Téma:

Události z Francie a následné komentáře politické situace odhalily zajímavou skutečnost. Muslimové žijící v Česku mají dva vůdce, kteří se nemají v lásce, a oba tvrdí, že jsou ti hlavní, ti oficiální. Je to šéf Ústředí muslimských obcí Hassan Alrawi a tím druhým je ředitel Muslimské unie v Česku Mohamed Abbas.

Anketa

Věříte Alrawimu, nebo Abbásovi?

Hlasovalo 1935 lidí.
Mohamed Abbas pochází ze Súdánu a v Česku proslul podivnými výroky, jimiž schvaluje kamenování nebo podřízené postavení žen a také tvrdí, že teroristické útoky nejsou dílem islamistů, ale zosnovala je CIA a vláda Spojených států - více ZDE.
 

Jeho oponentem je Hassan Alrawi, který pochází z Iráku. Ten tvrdí, že islám jakékoliv násilí odsuzuje. Alrawi se také ostře distancoval od Abbase a od jeho popírání teroristických útoků.
 

"Muslimská unie představuje samotného pana Abbase, byl vždycky takovým samotářem, chtěl mít jediné hlavní slovo. Nevím, kolik lidí má kolem sebe, ale možná by se to dalo spočítat na prstech. Právě názory pana Abbase byly důvodem, proč jsme se s ním rozešli před několika lety. Já osobně jsem s ním skoncoval," uvedl Alrawi pro iDnes.cz.
 

Přednášku Alrawiho můžete vyslechnout zde:


Alrawimu je oponenty často vyčítáno, že praktikuje dvojí přístup k informacím o islámu. Jedny informace prý říká muslimům na přednáškách pro věřící, další informace o islámu poskytuje v médiích většinové populaci. Kritika Alrawimu vyčítá, že tento dvojí přístup není často v obsahovém souladu.
 

Vše o islámu v České republice najdete ZDE!

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
tn.cz sta