SKANDÁL

Schůzka na Vyšehradě. Prymulovi s Faltýnkem hrozí pokuta dva miliony

Dominika Janochová
Dominika Janochová
24.10. 2020 20:30
Téma:

Ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) a předsedovi poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi (ANO) hrozí za porušení vládních opatření pokuta až dva miliony korun. Vycházeli z restaurace, která měla být zavřená, navíc neměli roušky a nedodržovali rozestupy.

Fotky, které pořídili redaktoři deníku Blesk ve středu večer, připravily z hodiny na hodinu ministra zdravotnictví a uznávaného epidemiologa Romana Prymulu o místo na výsluní. Ten však sám rezignovat nechce.

 

"Pan Prymula se příliš drží těch formálních aspektů celé věci a málo doceňuje symbolický význam. To, co udělal, tak je symbolické pochybení a vláda tím ztrácí důvěru,“ vysvětlil k aféře politolog Jan Herzmann.

 

 

Zatím není jasné, kdo nahradí Romana Prymulu na postu ministra zdravotnictví. S novým kandidátem se má prezident Miloš Zeman sejít v úterý odpoledne.

 

Rezignaci na post prvního místopředsedy hnutí ANO oznámil i Jaroslav Faltýnek. Na post poslance ale rezignovat nehodlá.

 

 

Účastníci schůzky ani provozovatel restaurace se ale nejspíš nevyhnou pokutě. Restaurace na Vyšehradě, kde se sešli také s ředitelem ostravské nemocnice Jiřím Havrlantem, se stala novou turistickou atrakcí v Praze. Lidé se s ní chodí fotit a zapalují před ní svíčky.

 

Více v reportáži TV Nova:

jh TN.cz