zemanův kamarád

Ringo Čech se probral z kómatu. Promluvil o zdraví prezidenta

Téma:

Všestranný umělec František Ringo Čech promluvil o politice i o tom, co probírali se svým dlouholetým přítelem Milošem Zemanem na jejich posledním společném setkání na Pražském hradě. A rozpovídal se mimo jiné i o Zemanově zdravotním stavu.

František Ringo Čech se netají tím, že je dlouholetým přítelem Miloše Zemana. "Chodím pravidelně každých čtvrt roku na Hrad, to je pro mě veliká radost. My se známe skoro 30 let, je to opravdu přítel. Takže politiku ani neprobíráme, protože Miloš ví, co má dělat, dělá to dobře, spíš ho zajímá, co dělám, jak žiju, mě zajímá jeho soukromý život, je to setkání dvou kamarádů," uvedl Ringo Čech.


Při posledním setkání se bavili nejen o svých dětech a vnoučatech, ale řeč přišla i na závažnější témata: "Vždy začneme zdravotním stavem nás obou. I když by si mnozí přáli, aby byl velmi nemocen, není to pravda, Miloš je zdravý jako řimbaba. Je tak zdravý, jak odpovídá jeho věku. Má bohužel tu bolavou nohu, která je neléčitelná. Také jsem mu ještě jednou děkoval za Kajínka, protože napravil velkou křivdu, kterou se všichni pokoušeli napravit, ale jediný Miloš to vyřídil."

 


Čech zároveň prozradil, jak vidí své další působení v politice. Přiznává, že jeho pohled na svět změnila těžká nemoc, kterou prodělal na začátku roku.


"Když jsem se po měsíci probral z kómatu, začal jsem na svět nahlížet jinýma očima. Přestal jsem se o to zajímat, věnuji se jenom práci a rodině, politika mě vůbec nezajímá, ať jdou všichni do hajzlu," vyjádřil se nevybíravě Čech.

 

Zároveň ale přiznal, že pokud by ho Miloš Zeman znovu požádal, aby do politiky vstoupil, neodmítl by ho: "Já už jsem ho jednou poslechl a kandidoval jsem za stranu, která neměla šanci, jenom proto, že jsem to Milošovi slíbil. Takže bych to zvažoval, protože kamarád se ve štychu nenechává."

 

"Jsem malíř života, maluju o všem“

 

  

 

Kromě politiky se rozpovídal i o své nové výstavě s názvem Obrazy, kterou v současnosti vystavuje v pražské Barley Gallery. I když se během svého života věnoval řadě uměleckých oborů, působil jako zpěvák, textař, herec, moderátor, spisovatel, v posledních letech se věnuje především malování obrazů. Jeho díla vlastní třeba i herci Franco Nero nebo Arnold Schwarzenegger.

 

GALERIE: Vernisáž obrazů Františka Ringo Čecha

1
/
10
Zdroj: TN.cz, Klára Zamouřilová
Vernisáž obrazů Františka Ringo Čecha - 2

 
Na výstavě představuje kromě svých již veřejnosti známých děl, jako třeba Zvířátka obdivují píču a Zvířátka ji hledají, i nové obrazy, ke kterým veřejnost doposud neměla přístup. Všem je společná nadsázka a humor. Na jeho obrazech se objevují nahé ženy, vyjadřuje se k politice, sportu, veřejnému dění.


"Já jsem malíř života, maluju o všem. Ty obrazy vyjadřují můj postoj a každý, kdo není úplný debil, z toho obrazu vycítí, co si myslím," shrnuje obsah své výstavy kontroverzní umělec.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

zam TN.cz