Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2018 19:14
Kate Spade

Slavná návrhářka spáchala sebevraždu! Oběsila se na šále

Kate Spade a Michael Kors
Zdroj: Profimedia
Kate Spade s dalším známým návrhářem Michaelem Korsem

Světoznámá návrhářka Kate Spade byla nalezena mrtvá ve svém bytě v New Yorku. Podle amerických médií se oběsila na šále, zanechala dopis na rozloučenou. Měla vlastní značku, navrhovala především kabelky a doplňky.

Newyorská policie zasahovala v bytě designérky v úterý kolem půl jedenácté dopoledne místního času. Kate Spade už nebylo pomoci, podle zdroju z blízkosti vyšetřovatelů, který citoval portál CNN, se oběsila na šále a klice do ložnice.

 

Bezvládné tělo ženy našla její hospodyně, když přišla do bytu na Park Avenue uklízet. Návrhářka zanechala dopis na rozloučenou. Byla prohlášena za mrtvou na místě. Důvod sebevraždy zatím není znám, nespekulují o něm ani média.

 

Kate Spade, vlastním jménem Katherine Brosnahanová se narodila 24. prosince 1962 v Kansasu. V 80. letech pracovala v časopise Mademoiselle, vystudovala žurnalistiku na Kansaské univerzitě. Vedla oddělení doplňků.

 

Ve stejné době poznala svého manžela Andyho Spadea, kterého si vzala v roce 1994 a měli spolu jediné dítě - dceru Frances Beatrix. Spolu s Andym založila v roce 1993 vlastní společnost, nejdříve pod názvem Kate Spade Handbags.

 

 

Kate navrhovala především luxusní kabelky, boty a další doplňky. Každoročně představovala také originální kolekci oblečení. Svůj podíl ve firmě Kate Spade New York prodala už v roce 2006, aby se věnovala dceři. Do hry se vrátila v roce 2016 se značkou Frances Valentine.

 

Společnost Kate Spade New York má dnes pobočky po celém světě, samotná návrhářka patřila k nejznámějším na světě. Loni firmu koupila konkurenční Coach za 2,4 miliardy dolarů (asi 53 miliard korun).

epa TN.cz