duo cassius

Slavný DJ v Paříži vypadl z okna! Smrt zasáhla i Harrise a Williamse

Philippe Zdar
Zdroj: Profimedia
Philippe Zdar vpravo na fotografii
Téma:

Francouzský producent a člen elektronického dua Cassius Philippe Zdar zemřel ve středu v Paříži po pádu z okna. Podle jeho manažera se mělo jednat o nešťastnou náhodu. Hudebník za svůj život pracoval s řadou hvězd, a to například se zpěvákem Pharrellem Williamsem nebo Ryanem Tedderem.

Hudebním světem otřásla zpráva o smrti Phillippa Zdara (50), vlastním jménem Cerboneschi. "Nešťastnou náhodou spadl z okna z vysokého patra budovy v Paříži," uvedl jeho manažer Sebastien Farran. Nehoda se stala ve středu jen dva dny před vydáním jeho osmého alba, informoval deník BBC.

 

Zdar byl členem dua Cassius, které vzniklo v roce 1988. Jeho kolegou byl Hubert Blanc-Francard, přezdívaný Boom Bass. Mezi jejich hity patří například Cassius 1999, Feeling for You nebo I Love You So. Na písničkách s nimi spolupracoval například zpěvák Pharrell Williams nebo Ryan Tedder ze skupiny OneRepublic.

 

Hudebník začínal nejdříve jako číšník, později si řekl, že se dá na pěveckou kariéru. Ze začátku zpíval v punkové kapele a byl i bubeníkem. V roce 2010 získal cenu Grammy za produkci alba francouzské skupiny Phoenix.

 

 

Na Zdara zavzpomínal slavný skotský DJ a zpěvák Calvin Harris. "Hrozná zpráva o Phillipu Zdarovi. Byl to neuvěřitelně laskavý člověk...Tato nahrávka mě dostávala, když mi bylo patnáct let," napsal Harris na svůj twitter a přidal i odkaz na píseň Cassius 1999.

 

reg TN.cz