video smutná realita

Šokující fotky Karibiku! Dříve čisté moře připomíná smetiště

Dříve průzračné moře v Karibiku připomíná smetiště
Zdroj: Instagram/ Blue Planet Society - Caroline Power
Téma:

Idylické záběry karibských ostrovů, jak je známe z brožur cestovních kanceláři, nezobrazují celou realitu. Smutnou pravdu ukazují aktuální fotografie z okolí honduraského ostrova Roatán.

Kdysi průzračně čistá hladina moře nyní připomíná smetiště. Obrovské množství plastového odpadu na velké ploše se táhne až za horizont. Šokující snímky sdílela na sociálních sítích fotografka Carolline Powerová, která na ostrově žije. Píše o tom britský deník Independent.

 

 

 

Podle organizace Blue Planet Society většinu z tohoto odpadu do moře vyplavila guatemalská řeka Motagua. Dokazuje to šokující video z toku řeky. Fotografka chce zvýšit povědomí o problému, který trápí více oblastí světa.

 
Řeka Motagua je plná odpadu

 

Každý rok se dostane do moří a oceánů více než osm milionů tun plastového odpadu. Odhaduje se, že v roce 2050 bude jeho souhrnná hmotnost větší než hmotnost všech mořských živočichů.

 

 

V současnosti se v oceánech nachází odhadem 50 trilionů mikroplastických částic - 500krát více než je počet hvězd v naší galaxii. Znečištění ohrožuje více než 600 druhů živočichů a často se označuje jako šesté masové vymírání druhů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ham TN.cz