NASTARTUJME ČESKO

Soutěž má pomoci turismu. Zapojit se do ní může každý cestovatel

Turismus
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Nová soutěž Objev můj region si bere za cíl nejen seznámit turisty s krásami České republiky, ale také pomoci cestovnímu ruchu. Lidé mohou zasílat videa a snímky ze svých cest.

Kdokoliv může na nově vzniknuté informační platformě sdílet texty, fotky nebo videa a podpořit tak cestovní ruch v Česku. Může jít o místa, která máte rádi už od dětství. Lokace, kam se rádi vracíte už léta anebo i ty, které jste objevili až nedávno. Jde o aktivitu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).


Hlavním cílem soutěže je vyzvat veřejnost, aby pomohla českým regionům a firmám poskytujícím služby v oblasti turismu a cestovního ruchu v rámci aktivit "Spojujeme Česko".


Soutěž bude zahájena v druhé půlce srpna a bude probíhat on-line po dobu jednoho měsíce. Vyhlášení vítězů proběhne u příležitosti Světového dne cestovního ruchu letos 27. září. Do soutěže se tak může zapojit opravdu každý. Veškeré informace k tomu, jak se do soutěže zapojit najdete na tomto portálu.

 


"V době pandemie jsme zaznamenali jednoznačný stoupající trend ve využití digitálních technologií ze strany cestovatelů a turistů, kteří, ač omezeni v možnosti cestování, hledali na webu inspiraci pro příští cesty," řekl Jan Orava, ředitel DIH Tourism.


Malé a střední podniky působící v cestovním ruchu patří mezi ty nejpostiženější pandemií Covid-19. Oživení se nedá očekávat ani v nejbližších měsících. Profil turistů se výrazně mění. Počet zahraničních turistů se minimalizoval, turisté se vyhýbají větším městům a místům s větší koncentrací osob.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.
 

Související témata:
md TN.cz