Neveřejný seznam

Španělsko plánuje registr lidí, kteří odmítnou očkování proti koronaviru

Očkování proti covidu-19 - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Petr Barták
Petr Barták
29.12. 2020 1:03
Téma:

Španělské úřady plánují vytvoření databáze lidí, kteří odmítli nabídku očkování proti koronaviru. Registr nebude veřejně dostupný, bude však k dispozici dalším evropským státům na úrovni mezinárodní spolupráce. V pondělí to uvedl španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa v rozhovoru pro televizní kanál La Sexta.

Ministr v rozhovoru ujistil veřejnost, že úřady by v takovém případě postupovaly s maximálním ohledem na ochranu údajů, přičemž zdůraznil, že ve Španělsku nebude zavedeno povinné očkování, informuje rakouský Kronen Zeitung.

 

Podle studie zveřejněné minulé pondělí dramaticky poklesl podíl těch, kteří očkování ve Španělsku odmítají. Zatím co v prosinci by očkování odmítlo už jen 28 procent dotázaných, v listopadu byl tento podíl 47 procent. Zároveň se připravenost Španělů na očkování zvýšila z téměř 37 na více než 40 procent.

 

 

Stejně jako v jiných evropských zemích, začala v neděli i ve Španělsku kampaň na podporu očkování proti koronaviru . Tamní vláda má v plánu do konce února nechat naočkovat na 2,5 milionu lidí.

 

Španělsko patří k zemím, které jsou pandemií zasažené nejvíce. Podle oficiálních informací již na virus nebo s tímto virem zemřelo téměř 50 000 lidí. Nákaza koronavirem byla ve španělské populaci prokázána u více než 1,8 milionu lidí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz