nárůst platů

Státní zaměstnanci dostanou přidáno! Učitelé si polepší o 10 procent

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 13.9. 2019 20:54
Téma:

Státní zaměstnance v pátek dopoledne potěšily ministryně Jana Maláčová (ČSSD) a Alena Schillerová (za ANO). Do tarifních tabulek by měli dostat pevnou částku 1500 korun. Učitelé prý mohou počítat se slibovaným růstem platů ve výši deseti procent.

Ministryně financí a sociálních věcí se v pátek dopoledne sešly s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD). Tématem byly platy státních zaměstnanců.


"Dohodli jsme se na tom, že všichni zaměstnanci jak ve veřejném sektoru, tak v ozbrojených složkách, dostanou v roce 2020 navýšeno do tarifu pevnou částku 1500 korun a kromě toho bude zrušena tabulka 1, ta se týká nejnižších příjmových skupin," řekla Schillerová.

 Tabulka 1 zahrnuje povolání, jako jsou například kuchařky, uvaděčky či uklízečky. Ty se přesunou do tabulky 2. Kromě 1500 korun si tak polepší i přechodem, celkem by se jim měly zvednout mzdy asi o 12 procent.

 


Učitelé mohou i nadále počítat s růstem platů o deset procent v roce 2020 a o devět procent v roce 2021. 1500 navíc by podle Maláčové měli dostat i sociální pracovníci.
 

TN.cz