děti v ohrožení

Stopa po zmizelé Míše? Někdo láká děti do červeného auta!

Podezřelé červené auto v případu ztracené Míši
Zdroj: Policie ČR, thinkstockphotos.com
Muž v autě lákal děti do auta poblíž Ústí
Téma:

Snad celá republika pátrá po pohřešované Míše Muzikářové z Ústí nad Labem. Kriminalisté pracují s verzí, že dívku někdo unesl. Před pár dny volali vystrašení rodiče na policii, že někdo lákal jejich dítě do červeného auta. Incident se odehrál hned na dvou místech nedaleko Ústí - v Litvínově a Líbeznici.

Mezi uživateli Facebooku začaly před několika dny kolovat informace o podezřelém člověku, který láká děti do svého červeného vozu v ulicích Litvínova. Lidé mají v současnosti velké obavy o své děti už z toho důvodu, že je Míša Muzikářová stále nezvěstná. Litvínov se navíc nachází pouze 40 km od Ústí nad Labem.

 

"Mohu potvrdit, že policie v Litvínově událost, ke které mělo dojít minulý týden v Litvínově, intenzivně prošetřuje. Neznámý muž měl v odpoledních hodinách v ulici PKH lákat do svého vozidla nezletilou dívku, což se mu nepodařilo díky dívčině duchapřítomnosti," řekla Deníku.cz policejní mluvčí Ludmila Světláková.

 

 

Podobný incident s červeným autem se stal i v Líbeznici, která se nachází po cestě z Ústí směrem do Prahy. Situaci nikdo nebere na lehkou váhu, škola v Líbeznici napsala i varování na své stránky.

 

"Dle výpovědi žáka 1. stupně, v době od 14.00 – 14.30 hodin, před Základní školou v Líbeznicích došlo k tomu, že chlapce oslovil neznámý muž v červeném vozidle se slovy: "Nechceš bonbonky"? Chlapec na to nereagoval, odešel na autobusovou zastávku a muž ve vozidle z místa odjel. O uvedeném se svěřil doma rodičům, kteří následně kontaktovali policii," stojí na stránkách ZŠ.

 

Vedení školy ujistilo rodiče, že je zajištěn policejní dohled před školou a v jejím blízkém okolí. Škola také slibuje nainstalování kamer na hlavní budově školy.

 

Reportáž: Po ztracené Míše marně pátraly i skupiny dobrovolníků:

has TN.cz