Krimi

Míša Muzikářová zmizela před pěti lety. Sebevražda otčíma a poslední stopa

Míša Muzikářová zmizela před pěti lety. Sebevražda otčíma a poslední stopa
Zdroj: Policie ČR

Uplynulo pět let od zmizení tehdy 12leté Michaely Muzikářové. Dívka beze stopy zmizela cestou do školy v Ústí nad Labem a najít se ji dosud nepodařilo. Kriminalisté podezřívali jejího otčíma. Ten se ale nedlouho nato oběsil a policie nakonec případ odložila.

Psala se středa 11. ledna 2017, když Míša nedorazila do školy a její matka Eva zalarmovala policii. Pátrání se rozjelo a dívku hledalo snad celé Česko. Později přitom vyšlo najevo, že o dceři neměla zprávy už od podvečera předešlého dne. 

Už po pár hodinách začaly vycházet najevo detaily o neutěšených poměrech v rodině zmizelé školačky. Matka se netajila sympatiemi k nacistické ideologii, na internetu dokonce používala přezdívku Eva Braun (podle milenky Adolfa Hitlera, pozn. red.). Do hledáčku kriminalistů se zanedlouho dostal dívčin otčím Otakar S.

Související obsah

Ten se už předtím dostal do křížku se zákonem kvůli obtěžování nezletilé kamarádky jeho nevlastní dcery. Otakar S. ale po několika výsleších spáchal 30. ledna sebevraždu.

Na pátrání se podílely stovky policistů, speciálně vycvičení psi, dobrovolníci a pomáhat se snažili i Němci. Všichni bohužel marně. Policie v létě pracovala už s jedinou verzí, a sice že Míšu měl zavraždit Otakar S. Tělo ale nenašli a podezřelý byl po smrti. 

V polovině září 2017 tak kriminalisté případ odložili. Slíbili ale, že úplně se jím zabývat nepřestanou a všechny budoucí poznatky prověří.

Související obsah

Zatím naposledy bylo kolem záhadné kauzy živo loni v dubnu. Policie a hasiči prohledávali ve vesnici nedaleko Plzně odpadní jímku. Podle informací TV Nova dostali tip, že by tam mohli najít stopy po zmizelé Míše. Nic, co by napomohlo k objasnění případu, ale neobjevili.

"Poslední stopa, kterou speciálně vycvičený policejní pes vypracoval, je cesta, kudy Míša běžně chodila," konstatovala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Míša Muzikářová by letos v únoru oslavila 18. narozeniny.

Kde Míša zmizela? Zmapovali jsme její cestu do školy:

Připomeňte si případ v reportáži TV Nova ze začátku roku 2017:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz