Anketa Prezident překvapil

"Stovka za den v nemocnici vás nezabije," Zeman hájil poplatky

Miloš Zeman na návštěvě Královéhradeckého kraje
Zdroj: ČTK

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Královéhradeckého kraje vyjádřil názor, že byla chyba zrušit regulační poplatek za hospitalizaci v nemocnici. Podle Zemana jeho zrušení způsobilo zdravotnictví výpadek ve výši dvou miliard, které se mohly použít na zvýšení platů zdravotních sester a pečovatelek.

Zeman na návštěvě Královéhradeckého kraje reagoval na poznámku bývalého radního pro sociální oblast Josefa Lukáška (KSČM). Ten si stěžoval, že ačkoliv jsou v kraji volná lůžka v pečovatelských domech, nemůže je kraj obsadit, jelikož nemá dostatek pracovníků v sociálních službách. Ti podle Lukáška odcházejí za lépe placenými místy v automobilce v Kvasinách nebo do supermarketů.

 

Anketa

Souhlasíte s prezidentem, že by se mělo platit za pobyt v nemocnici?

Hlasovalo 13204 lidí.
Prezident podotkl, že ČSSD měla ve svém programu zachování poplatku za hospitalizaci v nemocnici a podle jeho názoru tento bod zbytečně vypustila. Zdravotnictví tak přišlo o dvě miliardy korun, které mohlo využít právě na zvýšení platů.

 

"Ne lékařů, ti mají dle mého názoru už víc, než dost, ale sester a právě pečovatelek v této oblasti,“ prohlásil Zeman. Uvedl také, že bude se zvýšením platů sestrám a pečovatelkám souhlasit, ale je potřeba si položit otázku, kde na to stát vezme.

 

 

"Stovka denně za hospitalizační poplatek přece nikoho nezabije. Tahle chyba by se měla napravit, aby dvě miliardy mohly jít na tento účel. Bude vás to stát tři tisíce měsíčně. Průměrný starobní důchod je 11 tisíc, pořád nebudete o žebrácké holi," řekl překvapivě prezident.

 

Pak zmínil případy, kdy příbuzní starých a nemocných zrušeného poplatku zneužívají. Protože se neplatí regulační poplatky, umísťují potomci své nemocné a staré rodiče na tzv. sociální lůžka.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HIT INTERNETU: Oblékl si obsah zavazadla, aby nemusel v letadle platit. Fotky šíleného zjevu!
 

vbo TN.cz