Velká záhada

Stovkám lidí přišla záhadná semínka z Číny. Nikdo si je neobjednal!

Záhadná semínka dorazila z Číny - 1
Zdroj: Ohio/Washington State Department of Agriculture
Taková semínka přišla stovkám lidí
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
29.7. 2020 17:10
Téma:

Stovky lidí z několika amerických států nahlásily podezřelé balíčky z Číny. Jsou v nich záhadná semínka, která si nikdo z příjemců neobjednal. Úřady už dotyčné vyzvaly, aby je určitě nezasazovali do země.

Utah, Virginie nebo Texas. Lidem z přibližně 30 amerických států dorazily do poštovní schránky balíčky se záhadnými semínky z Číny. Obsah zásilek by mohl být nebezpečný, úřady proto příjemce vyzývají k obezřetnosti.

 

Ti se přitom počítají na vyšší stovky. Jenom v Texasu zalarmovalo hygieniky asi 200 lidí, píše portál nypost.com. "Rozhodně nehchceme, aby tyto balíčky otevírali a neposílali je zpátky. Už vůbec by je neměli zasazovat," vkázal texaský zemědělský komisař Sid Miller.

 

"Lidé by se k semínkům měli chovat tak, jako by byla radioaktivní," doplnil.

 

 

Mark Rubial, majitel farmy z Dallasu, má ze semínek také obavy. "Může to vypadat, že tři semínka nemohou napáchat žádnou škodu. Jenže je zasadíte, rozmnoží se a mohou poničit naše pole," řekl webu.

 

 

Dodávky semínek, kterými jsou Spojené státy doslova zaplavené, už řeší federální detektivové. Zatím však nedospěli k žádným konkrétním závěrům. Balíčky doručila čínská státní pošta a jsou na nich čínské znaky.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz