Protesty v USA

Střelba na demonstraci v Kentucky. Jeden člověk zemřel, další je zraněný

Demonstrace ve státě Kentucky
Zdroj: Profimedia
Protesty ve městě Lousville ve státě Kentucky.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
28.6. 2020 9:30
Téma:

V sobotu večer zemřel po střelbě na demonstraci ve městě Lousville v americkém státě Kentucky jeden člověk. Další utrpěl zranění. Protest souvisel s úmrtím černošky Breonny Taylorové. Tu v březnu ve spánku zastřelila policie při razii v jejím bytě.

"Střílet se začalo kolem deváté večer místního času v parku,“ píše zpravodajský portál CNN.

 

Policisté se postřeleného muže snažili oživit, ten ale zemřel. Během několika minut se zasahující kriminalisté dozvěděli také o dalším postřeleném, kterého převezli do nemocnice. Ten je mimo ohrožení života.

 

Vyšetřovatelé však k incidentu zatím nezveřejnili bližší informace. Park byl poté na několik hodin uzavřený a policisté prováděli identifikaci zúčastněných lidí.

 

 

"Je tragické, že se z této oblasti pokojného a mírného protestu nyní stalo místo činu,“ citovala CNN starostu města Louisville Grega Fischera.

 

Park, ve kterém se střílelo, je už týdny centrem demonstrací, které vypukly po smrti Taylorové a dalšího černocha George Floyda. Breonnu Taylorovou zastřelili policisté, když bez ohlášení vtrhli do jejího bytu kvůli podezření souvisejícím s prodejem drog.

 

Její přítel je však považoval za zločince a začal střílet. Policisté palbu opětovali a Taylorovou, která spala ve vedlejší místnosti, zasáhli. V bytě se žádné drogy nenašly.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz