Únos Maddie

Svědectví další oběti podezřelého z vraždy Maddie. "Bylo mi teprve 10!"

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Madeleine McCannová a hlavní podezřelý Christian Brueckner
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
8.9. 2020 5:44
Téma:

Německým kriminalistům se ozvala další údajná oběť Christiana Bruecknera. Usvědčeného pedofila poznala žena, která je přesvědčená, že ji jako 10letou obtěžoval na pláži nedaleko portugalského letoviska Praia da Luz. Odtamtud pouhý měsíc nato zmizela tehdy tříletá Madeleine McCannová. Tu vyšetřovatelé považují za mrtvou, důkazy ale zatím tají.

Dnes 23letá žena z Německa tvrdí, že ji Christian Brueckner v dubnu 2007 obtěžoval v portugalské Salemě. Ta je vzdálená jenom 10 kilometrů od letoviska Praia da Luz.

 

Poznala ho z televizních reportáží. Brueckner je totiž veden jako hlavní podezřelý z případu únosu Madeleine McCannové, jež z blízkého resortu beze stopy zmizela pouze o měsíc později. Informoval o tom britský portál thesun.co.uk.

 

Žena tvrdí, že ji Brueckner jako 10letou odlákal z pláže a ukájel se před ní. Potom se dal na útěk. Její otec s bratrem už ho nedostihli.

 

 

V souvislosti s její výpovědí se k případu znovu vrátili i vyšetřovatelé únosu a pravděpodobné vraždy McCannové. Německá prokuratura se sídlem v Brunšviku už v červnu uvedla, že má "jasné důkazy" o její smrti. Dosud se však brání jejich zveřejnění.

 

"Muž, kterého vedeme jako hlavního podezřelého z únosu Madeleine McCannové, je rovněž podezřelým ze sexuálního útoku na německou dívku," potvrdil prokurátor Hans Christian Wolters.

 

Bruecknera v srpnu usvědčili rovněž ze znásilnění 73leté turistky ze Spojených států amerických. Zaútočil na ni v roce 2005 a opět v poblíž místa, odkud o dva roky později zmizela McCannová.

 

 

Jeho obhájce Friedrich Fulscher dlouhodobě popírá jakoukoliv vinu svého klienta. Brueckner nemá podle Fulschera s případem Maddie "nic společného". Momentálně je ve vězení v německém Kielu, odpykává si téměř dvouletý trest za delikty spojené s drogami.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz