pád letadla

Slovák Martin cestování miloval. Afriku chtěl ukázat mámě a sestře

Slovák Martin Hrnko zahynul při pádu letadla v Etiopii
Zdroj: Profimedia, bubo.sk
Téma:

Slovenský poslanec Anton Hrnko zažívá od neděle obrovský smutek. Při pádu letadla v Etiopii zahynula jeho manželka, syn i dcera. Syn Martin odjel do Etiopie na dovolenou, kam se k němu přidal i zbytek rodiny. Byl to také vášnivý cestovatel, který měl v oblibě především exotické destinace.

V neděli zasáhla celý svět zpráva o pádu letadla společnosti Ethiopian Airlines se 157 lidmi na palubě. Nikdo neštěstí nepřežil. Mezi oběťmi je také rodina slovenského poslance Antona Hrnka, který o všem informoval na svém facebooku.

 

"S hlubokým smutkem oznamujeme, že moje drahá manželka Blanka, syn Martin a dcera Michala zahynuli během letecké katastrofy v Addis Abebe dnes v ranních hodinách. Kdo jste je znali, věnujte jim tichou vzpomínku," napsal Hrnko.

 

Podle deníku Nový Čas jeho syn Martin letěl z Etiopie do Nairobi na dovolenou. Přidat se k němu měla jeho matka i sestra. Martin pracoval v jedné cestovní kanceláři, která nabízí klientům exotické destinace.

 

 

Po třech měsících, které Martin strávil v jižní Africe, se rozhodl navštívit kmen Samburu v Keni. Cestování bylo jeho velkým koníčkem a nejspíš se mu to stalo osudným. "Martin byl vždy usměvavý, klidný muž, kterého extrémně bavilo cestování, a v práci průvodce se našel. Rychle se zařadil mezi naše nejlepší průvodce. V roce 2018 absolvoval 74 letů, strávil ve vzduchu 295 hodin a přeletěl 201 348 kilometrů," napsala cestovní kancelář na facebooku.

 

  

Dále také kancelář dodala, že měl rád zajímavé lety a chtěl navštívit severní pól a africkou savanu. Svět velmi miloval a plánoval další cesty. Bavilo ho také potápění a měl rád gastronomii.

 

Manželka poslance Blanka byla vystudovanou právničkou a v minulosti vedla soukromou společnost. Svého manžela na akce moc nedoprovázela a raději se držela v ústraní. Dcera Michala studovala na Univerzitě Komenského na Fakultě matematiky, fyziky a informatiky. Pracovala jako grafička v jedné agentuře a věnovala se animování.

 

 

V letadle byla také Slovenka Danica Olexová manažerka projektu Dobrá novina, který pomáhá lidem v afrických zemích. Nezisková organizace vyjádřila na svém facebooku Olexové upřímnou soustrast. "S bolestí jsme se dnes dozvěděli, že na palubě havarovaného letadla byla i naše kolegyně, rozvojová pracovnice Danica Olexová, která cestovala na návštěvu projektu v Keni. Prosíme o modlitby," napsal organizace.

 

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin o pádu letadla:

reg TN.cz