Zahraničí

V Etiopii se zřítilo letadlo, zemřelo 157 lidí. Mezi oběťmi jsou i Slováci

Letadlo etiopské letecké společnosti se zřítilo na trase do Nairobi. Podle etiopských úřadů si nehoda vyžádala 157 lidských životů. Mezi oběťmi jsou podle společnosti Ethiopian Airlines také čtyři Slováci. Informaci už potvrdilo slovenské ministerstvo zahraničí.

Letecké neštěstí se stalo v neděli ráno. Při nehodě etiopského Boeingu 737 při cestě do Nairobi, hlavního města Keni, zahynulo 157 lidí. Na palubě bylo podle mluvčího Ethiopian Airlines 149 pasažérů a osmičlenná posádka.

Neštěstí se mělo stát minutu před tři čtvrtě na devět ráno místního času, což je 6:44 středoevropského času. Nikdo z lidí, kteří na palubě cestovali, nehodu nepřežil. Podle BBC byli v letadle cestující z 33 zemí.

Mezi více než 150 oběťmi dnešního leteckého neštěstí v Etiopii jsou také čtyři občané Slovenska. Sdělilo to dnes vedení letecké společnosti Ethiopian Airlines, jíž stroj patřil. Tři z nich mají být příbuzní poslance Antona Hrnka. Na palubě letadla se podle webu .týždeň měla nacházet i slovenská novinářka, její návštěva měla souviset se summitem OSN.

Letadlo podle mluvčího etiopské letecké společnosti mělo havarovat asi 6 minut po startu. Pilot boeingu, který se zřítil krátce po startu z Addis Abeby, hlásil potíže a žádal o povolení k návratu. Zřítilo se nedaleko města Bishoftu, několik desítek kilometrů jihovýchodně od hlavního města.

O tragédii informoval na svém twitterovém účtu také etiopský premiér. Informaci potvrdil a vyjádřil soustrast rodinám. "Členové etiopské vlády a všechen lid by rádi vyjádřili nejhlubší soustrast rodinám, které ztratily své milované, kteří cestovali dnes ráno v Boeingu 737 při pravidelném letu do Nairobi se společností Ethiopian Airlines," napsal premiér.
 

Související obsah


Státní Ethiopian Airlines se označuje za největší leteckou společnost v Africe. Zřídila už informační linku, která bude k dispozici rodinám a přátelům lidí, kteří byli v letadle.

Boeing 737-800MAX je podle CNN stejný typ letadla jako indonéský letoun Lion Air, který havaroval brzy po vzletu z Jakarty v říjnu loňského roku. Na palubě tenkrát zemřelo 189 lidí.


Poslední závažná nehoda osobního letadla společnosti Ethiopian Airlines se stala v lednu 2010, kdy letadlo z Bejrútu havarovalo a smrt zde našlo 83 cestujících a sedm lidí z leteckého personálu.
 

Tento víkend je to již druhá letecká nehoda. V sobotu se v blízkosti kolumbijského města Villavicencio zřítil letoun DC-3. Na palubě letadla zemřelo 12 lidí. Důvodem havárie bylo zřejmě selhání motoru.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz