skupina aš-šabáb

Teroristé zaútočili na americkou základnu v Keni, snažili se ji dobýt!

Útok na vojenskou základnu
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 5.1. 2020 12:33
Téma:

Hnutí Aš-Šabáb, které je spojováno s al-Káidou, se v neděli snažilo zničit americkou vojenskou základnu v Keni. Při útoku podle keňské armády zemřeli čtyři teroristé, nikdo jiný zraněn nebyl.

"Zaútočili jsme na letiště Manda v Lamu, které se nachází hned vedle vojenského tábora, které hostí vojenský personál z mnoha zemí včetně Keni a USA. Jsme informováni, že boje stále probíhají," citovala agentura Reuters vojenského zdroje. 

 

Několik svědků vidělo tmavý oblak kouře, který se vznesl nad táborem. K zahájení útoku mělo dojít kolem čtvrté hodiny ranní. Keňské obranné síly první narušení bezpečnosti letiště prý překazily.

 

"Pokus o porušení byl úspěšně odrazen. Doposud byla nalezena čtyři těla teroristů. Přelet je bezpečný," uvedl portál Aljazeera prohlášení keňských sil. 

 

 

K útokům se vyjádřila také islamistická skupina. Podle ní zemřelo několik amerických i keňských vojáků. Tuto zprávu však vyvrátilo americké velitelství. "Elitní skupina vojáků z Aš-Šabáb zahájila odvážný nálet na americkou námořní základnu známou jako Camp Simba v Lamu v Keni," citoval Reuters skupinu. Aš-Šabáb prý také zničil tři vojenská vozidla a sedm letadel. 

Související témata:
TN.cz