Zahraničí

USA udeří tvrdě a rychle, pokud Írán podnikne odvetu, tvrdí Trump

USA udeří tvrdě a rychle, pokud Írán podnikne odvetu, tvrdí Trump
Zdroj: Profimedia

Podle prezidenta Donalda Trumpa jsou Spojené státy připraveny na případnou íránskou odvetu za smrt generála Kásima Sulejmáního. Vytipovaných mají celkem dvaapadesát cílů, které mohou prý zasáhnout rychle.

Americký prezident Donald Trump v sobotu na svůj twitter přidal hned několik komentářů, ve kterých reagoval na útoky obyvatel na americkou ambasádu v iráckém Bagdádu. "...stovky íránských demonstrantů. Už zaútočili na naše velvyslanectví a připravovali se na další zásahy na jiných místech. Írán po mnoho let nebyl jen problémem," informoval Trump.

Dále se také vyjádřil k íránským výhrůžkám, které slibují odvetu za smrt generále Kásima Sulejmáního. "Nechť to slouží jako varování, že pokud Írán udeří na Američany nebo americká aktiva, máme vytipovaných 52 íránských cílů...," informoval Trump na twitteru.

Číslo podle něho představuje americké rukojmí, kteří byli zajati Íránem před několika lety. Vybrané cíle jsou prý důležité a na vysoké úrovni. "Tyto cíle a samotný Írán zasáhneme velmi rychle a velmi tvrdě. USA nechtějí už žádné další hrozby," dodal Trump. 

V sobotu také do ulic Bagdádu vyšli Iráčané, kteří se loučili s Kásimem Sulejmáním. Smutečního průvodu se zúčastnily tisíce lidí včetně iráckého premiéra. Všichni požadovali pomstu za smrt významného velitele a hlásili protiamerická hesla. 

Související obsah

"Musíme se pomstít na sto procent. O tom není pochyb, nemají kam uniknout. Už se nadále nemůžou schovávat nebo utíkat. Měli bychom se stoprocentně pomstít," prohlásil například jeden ze studentů.

Na smrt Sulejmáního je připravený také reagovat íránský prezident Hasan Rúhání. Rodinu zemřelého generála ujistil, že všichni pomství krev mučedníků. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz