video testujeme

TEST BRAMBOROVÝCH KROKET: Nejdražší neznamená nejlepší!

Téma:

V dalším díle našeho testovacího seriálu s kulinářem Petrem Stupkou se podíváme na zoubek mraženým bramborovým kroketám. Jsou všechny skoro stejné anebo jsou mezi nimi propastné rozdíly? A znamená vyšší cena i větší kvalitu výrobku?

Krokety jsme nakoupili v supermarketech a jako vždy jsme se snažili pokrýt pokud možno celý trh. Sešlo se nám tak 7 zmražených vzorků. Ačkoliv Petr Stupka preferuje domácí krokety, byl zvědavý, jak test dopadne a jakou kvalitou mražené vzorky disponují.

 

Krokety jsme smažili do zlatova přesně dle návodu na obalech, tedy přibližně tři až čtyři minuty na oleji horkém zhruba 170 stupňů Celsia. Teplotu oleje jsme průběžně kontrolovali pomocí teploměru a olej samotný jsme během testu několikrát vyměnili, aby byl test opravdu objektivní. Krokety samozřejmě dostal Petr Stupka k dispozici bez obalů, vzorky tedy testoval naslepo a nehodnotil jejich přesné složení.

 

 

Už při smažení poznal Petr Stupka rozdíly mezi jednotlivými kroketami. Některé krokety se smažily lehce a hlavně rovnoměrně, jiné se v pánvi otáčely jen stěží. To bylo zapříčiněno nerovnoměrným rozložením hmoty uvnitř krokety, v jedné části byla nahromaděna všechna hmota a v jiné části byl jen prázdný prostor. Proto se kroketa v pánvi nekoulela a tím se osmažila nerovnoměrně.

 

Během testování Petr Stupka sledoval nejen chuť kroket, ale i jejich vůni, konzistenci nebo rovnoměrnost osmažení. Vzorky ochutnával známý kulinář hned dvakrát, podruhé rovnou sestavil z produktů výsledný žebříček. A výsledky byly opravdu překvapivé!

 

 

Na posledním místě se umístily krokety od společnosti Nowaco, uvnitř se totiž podle Stupky nachází spíše těsto než brambora. To bylo velkým překvapením, protože po přepočtení ceny na kilogram výrobku, se jednalo o suverénně nejdražší produkt v testu. Šesté místo zaujaly podobně těstové Táborské krokety od značky Friall. Pátou příčku obsadily hezky rovnoměrně osmažené, ale poněkud tvrdé, krokety značky Korrekt.

 

Bramborovou medaili mezi bramborovými kroketami získaly krokety Albert Quality, bronz pak bere vzorek kroket od společnosti Aviko. Ty dosáhly na stupně vítězů hlavně díky struktuře hmoty uvnitř. První dvě místa v našem žebříčku Petr Stupka opravdu pochválil: "Jsou dobré, opravdu fajn. Měkoučké, mají dobrou strukturu a jsou v nich cítit brambory." Příjemně kořeněné krokety značky Harvest Basket, se nesmažily zcela rovnoměrně, a proto skončily druhé.

 

 

Vítězem testu se pak staly krokety Tesco, které byly pěkně rovnoměrně usmažené, chutné a bramborové. "Jsou opravdu dobré, dokonce bych řekl, že mě to mile překvapilo," hodnotí známý jihočeský kulinář. Pokud byste si ale přece jen z produktů z našeho testu nevybrali, připravil pro vás Petr Stupka jednoduchý recept na domácí bezlepkové bramborové krokety!

 

Domácí bezlepkové bramborové krokety podle Petra Stupky:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz