Zajímavosti

TEST MOZZARELLY: Chutný sýr nebo jen bílá hmota bez chuti?

Mnoho Čechů vnímá mozzarellu jen jako jakousi bílou hmotu bez chuti. My jsme se rozhodli zjistit, zdali je tento jejich názor oprávněný a balené mozzarelly ze supermarketu jsme předložili k důkladnému otestování našemu kulináři Petru Stupkovi.

Originální mozzarella se vyrábí z bůvolího mléka. Na to ale můžete v balených mozzarellách ze supermarketu zapomenout, uvnitř najdete maximálně mléko kravské. To ale neznamená, že nejsou tyto sýry dobré.

Petr Stupka nejprve každou mozzarellu ohmatával, natrhával a zkoumal konzistenci sýru uvnitř. Následně jednotlivé vzorky postupně ochutnával a dlouze spekuloval, který sýr je lepší a který horší. A nebylo to tentokrát vůbec jednoduché!

Související obsah

Náš odborník Petr Stupka měl ale nakonec z testu radost. Žádná z testovaných mozzarell ho totiž nezklamala. I struktura uvnitř jednotlivých sýrů vypadala podle Stupky tak, jak u správné mozzarelly vypadat má. A proto předem zdůrazňoval, že hodnocení je tentokrát částečně subjektivní. Jinými slovy žádný propadák se tentokrát nekoná!

Na posledním místě se nakonec umístila mozzarella Tesco. Ne proto, že by nebyla dobrá, ale protože je z celého testu nejtužší. Správná mozzarella by měla být měkčí, ale třeba na pizzu může být vhodná právě tato. Na děleném 9. až 11. místě pak skončily podobně tuhé mozzarelly, a to konkrétně mozzarella Basic z Alberta, Zottarella od Zotta a mozzarella značky Italy. "To jsou vzorky dobré a kvalitní, ale přece jen trošku tužší a díky tomu, že ta mozzarella je tužší, tak není ve výsledku její chuť tak výrazná, je spíše až mizivá. A to je znamení, že ta mozzarella je poměrně čerstvá a příliš dlouho nezrála," vysvětluje kulinář.

O něco vyzrálejší, a tedy i nakyslejší, jsou další sýry v pořadí. Na sdíleném 5. až 8. místě našeho testu se umístila mozzarella Korrekt z Globusu, mozzarella Lovilio, mozzarella Billa a mozzarella Galbani. "Jsou to výborné mozzarelly, ale nejsou tak jemné a tak vyzrálé jako ty, které se umístily před nimi," popisuje Stupka.

Související obsah

Na druhém až čtvrtém místě se umístily mozzarelly dle Stupkových představ. Tedy ty měkké, vláknité a šťavnaté. Jedná se o mozzarellu značky San Fabio, mozzarellu Clever a mozzarellu od značky Jäger. Úplným vítězem testu se pak stala mozzarella, která se anonymně skrývala pod číslem 1, tedy mozzarella od značky Goldsteig, kterou jsme koupili v Globusu. "Má nejsmetanovější chuť a je v ní cítit ještě trochu nakyslého mléka," chválí vítěze Petr Stupka.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ÚSPĚŠNÁ NOVINKA: Supermarket prodává nejlevnější zboží! Jak je to možné?

NOVÝ OBJEV: K čemu slouží jádro u avokáda? Odteď už ho nevyhodíte!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz