pád z balkonu

Tragická smrt vojáka! Jakub (†23) zemřel po hokejovém zápase

Jakub
Zdroj: facebook, Jakub L.
Jakub zemřel tragicky po hokejovém zápase
Téma:

V areálu vojenské akademie na Slovensku došlo k velkému neštěstí - po zápase s Kanadou zemřel mladý poručík Jakub. Vypadl ze čtvrtého patra, jeho kamarádi ho našli pod balkonem.

Tragédie se stala v noci z pondělí na úterý během hokejového utkání Slovenska s Kanadou. Na hokej se dívali i mladí vojáci na internátě vojenské akademie v Liptovském Mikuláši.

 

Výsledky hokeje zlomily celému Slovensku srdce, Jakubovým spolužákům však způsobila ten večer bolest daleko smutnější událost. Třiadvacetiletý poručík vypadl z balkónu ze čtvrtého patra a na místě zemřel.

 

Během zápasu kamarádi údajně mírně popíjeli. Z pokoje se měl Jakub vytratit, okolo desáté ho pak našli pod balkónem. "Prý tam byl i alkohol, ale ne hodně. Co se tam stalo, je sporné, zřejmě to však byla nešťastná náhoda," řekl Jakubův známý pro Nový Čas.

 

"Momentálně byl ve čtvrtém ročníku, studoval akademii dálkově. Měl dlouholetou partnerku. Jmenuje se Valentína. Je to pro všechny obrovská ztráta," dodal známý mladého vojáka.

 

 

"Odpočívej v pokoji. Máme tě rádi, Kubko," vzkázal Jakubovi kamarád Daniel. "Kéž by to byl nepovedený vtip, neumím si to vysvětlit," truchlí jiný z jeho přátel. "Čtu to pořád dokola a pořád nemůžu uvěřit, že to byl právě on. Tolik úžasných vzpomínek a takový skvělý kluk," dodal smutně vojákův kamarád Jakub.

 

"Ozbrojené síly SR vyjadřují upřímnou soustrast rodině, blízkým a kolegům poručíka Jakuba L., který podlehl zraněním po pádu v areálu vojenské akademie," napsaly slovenské ozbrojené síly na facebooku.

 

Co se ten večer doopravdy stalo, je zatím nejasné. "Až do ukončení vyšetřování nebudeme poskytovat k události bližší informace," řekla Novému Času mluvčí slovenského ministerstva obrany Danka Capáková.

sei TN.cz