Praha

Horor v tramvaji! Žena nastoupila, pes zůstal na vodítku viset za vozem

Pes a tramvaj
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 22. 11. 2019
Téma:

S nepříjemným zážitkem se obrátila na redakci TN.cz jedna ze čtenářek. Při rozjíždění jedné z pražských tramvají zůstal venku na vodítku pes, který zřejmě nestihl nastoupit dovnitř. Než řidič zastavil, ve dveřích zůstalo jen utržené vodítko.

Hrůznou jízdu tramvají jen tak nezapomene žena z Prahy. Když ve čtvrtek kolem poledne nastoupila na zastávce Mezi Hřbitovy do soupravy a zavřely se dveře, jedna z cestujících u dveří na konci začala křičet, že jí venku zůstal pejsek.


"Lidi začali pokřikovat, tramvaj se rozjela, lidé volali na řidiče, ať zastaví, všichni mačkali signalizační tlačítka, bušili na kabinu řidiče, ale tramvaj jela dál," popsala.


Pak souprava zastavila u křižovatky. Cestující si podle ženina vyprávění mysleli, že řidič už zareagoval. Ale bylo to jen kvůli semaforu. Když dostal signál, pokračoval v jízdě.

 

Nakonec přeci jen zastavil. Asi třicetiletá majitelka vyběhla za svým psem. Podle výpovědi svědkyně zůstalo ve dveřích jen utržené vodítko. Co se přesně psovi stalo, žena neví. "Lidé ze zadní části tramvaje říkali, že se utrhlo vodítko a pejsek snad utekl. Jsem slabší povaha a mám ráda zvířátka. Nebyla jsem schopná se podívat ven. To bych asi neustála," řekla.


Pražské strážníky ani policii o incidentu nikdo neinformoval. Pražský dopravní podnik se ale případem zabývá. "Incident prošetřujeme, prošetřujeme ho jak z technické stránky, tak proběhne pohovor s řidičem a výsledky šetření budeme mít v průběhu úterý," uvedl Daniel Šabík z Dopravního podniku hlavního města Prahy.

TN.cz