Chlupatý zachránce

Tříleté dítě se ztratilo v lese. Před umrznutím ho zachránil medvěd!

Ztraceného chlapce zachránil medvěd
Zdroj: Getty Images, facebook/ Craven County Sheriff's Office
Téma:

V americkém státě Severní Karolína se v lese ztratil tříletý chlapeček. V mrazivém počasí venku strávil téměř tři dny, jako zázrakem ale ve zdraví přežil. Zachránil ho totiž medvěd!

Třiletý chlapeček Casey si na návštěvě u babičky v americké Severní Karolíně hrál s dětmi venku, poté ale zničeho nic zmizel. Po ztraceném chlapci pátraly stovky lidí, helikoptéry a drony. Do záchranné akce byli zapojeni i služební psi.

 

Přestože ale záchranné týmy pročesávaly celý les, chlapce nemohly najít. Šance, že dítě najdou živé, kvůli mrazivému vlhkému počasí stále klesaly. Po necelých třech dnech se na ně ale přece jenom obrátilo štěstí - chlapečka našli místní lidé ve křoví.

 

K překvapení všech byl v poměrně dobrém stavu. Místní šerif na konferenci uvedl, že ho záchranné složky našly promoklého a trochu promrzlého, jinak byl ale v pořádku. "Byl trochu otupělý, jeho tělo ale bylo teplé," uvedl šerif. "Když jsme ho našli, tak chtěl jenom vodu a svou matku," dodal.

 

 

Úlevu z nalezení chlapečka doprovázaly spekulace. "V takovém počasí to dítě mohlo přežít venku maximálně několik hodin, rozhodně ne tři dny. A bez ztravotních potíží," zněla jedna z reakcí na sociálních sítí.

 

Šerif ale vyloučil únos nebo jinou trestnou činnost - nic jí totiž nenasvědčovalo. Záhadu nakonec objasnil sám chlapeček. V nemocnici uvedl, že ho zachránil medvěd. Informoval o tom deník Huffington Post. "Chlapec nevysvětlil, jak přesně se mu podařilo přežít. Řekl jenom, že má v lese medvědího kamaráda," uvedl šerif.

 

To samé potvrdili příbuzní chlapečka. "Casey je zdravý a usmívá se. Řekl, že byl dva dny s mědvědem. Bůh mu poslal přítele, aby na něj dohlížel," uvedla chlapečkova teta na facebooku. Zároveň dodala, že jednou z jeho nejoblíbenějších pohádek je Máša a medvěd.

sei TN.cz