Cestujeme bezpečně

Turecko nenabízí jen moře. Uhrane i milovníky jógy nebo cyklistiky

Počasí v Turecku
Zdroj: Getty Images
Dovolená v Turecku Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 5. 9. 2019
Téma:

Většina Čechů cestuje do Turecka k moři, většinu času stráví na hotelové pláži, maximálně vyrazí na krátký výlet. Země na pomezí Evropy a Asie ovšem nabízí podstatně rozmanitější, možná až překvapivé vyžití.

Na aktivní dovolenou v zemi láká přímo místní turistická centrála, která sestavila přehled pěti způsobů, jak v Turecku strávit zážitky nabitý čas.

 

1. V sedle bicyklu

 

Turecko nabízí spoustu vyžití pro příznivce cyklistiky. Na své si tu přijdou především ti, kteří se nebojí pohybu v terénu a chtějí si zdejší přírodu užít pěkně zblízka. A nevadí jim, že se u toho můžou trochu zapotit.

 

2. Lezení u moře

 

Ne ležení, ale lezení. Turecko uspokojí i (horo)lezce. Známá je například oblast Geyikbayiri, která má navíc tu výhodu, že leží jen 25 kilometrů od turisty oblíbené Antalye. Plus nabízí velký rozptyl obtížnosti.

 

3. Jóga v horách

 

V zemi si mohou tématickou dovolenou užít i milovníci jógy. Poblíž zdejšího pobřeží leží spousta škol jógy i speciálních vesniček zaměřených na přívržence tohoto způsobu života.

 

 

4. Výprava za kulturou

 

Turecko je země nejen rozlehlá, ale také se může pochlubit dlouhou a barvitou historií. A těm, kteří by rádi poznali zdejší kulturu a dějiny, je k dispozici více než dvacítka dlouhých naučných stezek - pěších, cyklistických i jezdeckých.

 

5. Kempování ve volné přírodě

 

Češi dlouhá desetiletí milují čundry, vandry a s tím spojené táboření ve volné přírodě. A tuto kratochvíli si mohou dopřát i v Turecku. A jako bonus ještě objevit skrytá a odlehlá zákoutí této dovolenkové destinace.

TN.cz