omezení cestování

Turistům uvízlým v zahraničí došly peníze, měsíc museli žít v jeskyni

Turisté uvízli na dovolené
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
20.4. 2020 16:19
Téma:

Šesti turistům, kteří pobývali v Indii, se dovolená v důsledku koronavirové krize pořádně zkomplikovala. Kvůli uzavření hranic regionu se nemohli dostat zpět do své vlasti. Brzy jim došly peníze a už si nemohli dovolit platit hotel, od konce března proto přežívali v jeskyni. Nyní jsou všichni v karanténě.

Skupinu tvořili podle indického deníku Times of India čtyři muži a dvě ženy. Pocházeli z různých koutů světa - z Francie, USA, Ukrajiny, Turecka a Nepálu. Do Indie přicestovali už v prosinci. V cestě zpět jim však zabránilo vypuknutí pandemie koronaviru a s ní spojená opatření.

 

Pobývali v hotelu poblíž města Rišikéš na severu Indie v předhůří Himaláje, region však byl kvůli nekontrolovatelnému šíření koronaviru uzavřen. Peníze jim rychle docházely, a protože už si nemohli dál platit pobyt, ani odcestovat domů, přestěhovali se do nedaleké jeskyně. "Měli u sebe nějaké peníze na nákup potravin a dalších potřeb," uvedl policejní inspektor Rajendra Singh Kathait.

 

 

V jeskyni pobývali téměř měsíc - od 24. března. Podle inspektora byli všichni z jeskyně převezeni do blízkého zdravotnického zařízení a čeká je 14denní karanténa. Žádný z nich nevykazoval příznaky Covid-19. V izolovaném regionu v okolí města Rišikéš uvízlo přibližně 600 turistů ze zahraničí.

 

Jak je to s očkováním v této době? Na vyjádření lékařky Hany Cabrnochové se můžete podívat v pořadu TV Nova Snídaně s Novou:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz