Soud pokračuje

Tvrdší tresty a další obvinění v kauze výbuchu v Prešově. Hrozí jim doživotí

Soud Prešov
Zdroj: Profimedia
Michaela Trochová
Michaela Trochová
25.2. 2020 17:02
Téma:

Před prešovským okresním soudem stanuli v úterý 25. února dva noví obvinění v souvislosti s výbuchem plynu na Mukačevské ulici v Prešově. Oba pracovali na místě jako stavbyvedoucí.

Policejní vyšetřovatel je v pátek 21. února obvinil ze zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení. Na základě dosud provedeného dokazování změnil krajský policejní vyšetřovatel právní kvalifikaci i vůči třem již obviněným a vazebně stíhaným osobám.

 

"V současnosti je vedeno trestní řízení v souvislosti s vyšetřováním zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení se způsobením smrti více osob a škody velkého rozsahu vůči pěti obviněným," citoval policii zpravodajský portál tvnoviny.sk. V případě prokázání viny hrozí obviněným trest odnětí svobody v délce 20 až 25 let nebo dokonce doživotí.

 

 

Podle policie dospěl vyšetřovatel ke svému rozhodnutí na základě dosud provedeného rozsáhlého dokazování, při kterém spolupracoval s kriminalisty a mnohými znalci a experty z různých odborných a vědeckých odvětví a disciplín. Jak také policie uvedla, místo činu, na kterém se dokumentování a vyhodnocování důkazů realizovalo, je jedno z nejrozsáhlejších v historii slovenské kriminalistiky, uvedly tvnoviny.sk.

 

Výbuch plynu a následný požár ve dvanáctipodlažní budově na Mukačevské ulici na prešovském sídlišti 6. prosince 2019 nepřežilo sedm lidí, jedna osoba je nezvěstná. Činžovní dům bourali od 16. do 18. prosince i za pomoci techniky z Česka. Krizový štáb rozhodl, že je třeba ji asanovat celou.

 

Z paneláku v Prešově zbyly jen trosky. Připomeňte si událost v reportáži:

 

TN.cz