Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie vlaky nejedou

U Karlových Varů se sesunula trať. Koleje se propadly o deset metrů

Sesuv půdy zavinil zhroucení železniční trati mezi Chebem a Kláštercem nad Ohří. Závadu ohlásil traťmistr naštěstí včas a vlaky tak byly přesměrovány na druhou kolej, která nebyla sesuvem zasažena. Po úplném sesuvu byl provoz zastaven na obou kolejích.

Podloží pod kolejí se sesunulo zřejmě po prudkých pátečních deštích v úseku Hájek – Dalovice u Karlových Varů. Pražce i koleje se sesunuly asi o deset metrů. „Traťmistr zjistil závadu ještě před sesuvem, proto se podařilo vlaky zastavit včas,“ řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

 

Trať je uzavřena od sobotního poledne. „Doprava byla zastavena a vlaky byly nahrazeny autobusy,“ dodala mluvčí.

 

 

Na trati se nejprve objevila lehká závada. Po prohlídce traťmistr raději na jedné koleji zastavil provoz a později dráhy kvůli bezpečnosti zastavily provoz i na druhé koleji. Pak přišel masivní sesuv, který vytvořil hlubokou jámu, do níž se zlomil kus kolejí.

 

 

Stav trati posoudí v pondělí odborníci. Budou muset zjistit, jestli bude alespoň částečně pustit vlaky na nepoškozenou kolej. I tak bude ale trasa mezi Chebem a Kláštercem nad Ohří uzavřena nejméně několik dní.
 

TN.cz