Na hlavním tahu mezi Ostravou a Opavou se sesunula opěrná zeď z takzvaných gabionů, tedy kamenů v klecích z pletiva. Sesuv naštěstí nikoho nezranil. Provoz na silnici je ale sveden do jednoho pruhu.
Pokřivená svodidla a sesunutá kamenná zeď. Takový pohled se naskytne řidičům, kteří jedou směrem na Opavu. Zeď se sesunula v noci z pondělí na úterý, a to v úseku asi 50ti metrů na úrovni obce Hrabyně. Před úplným pádem ji však zachránila svodidla. Bylo štěstí, že v okamžiku sesuvu místem nikdo neprojížděl.
Auta totiž tudy jezdí i 100 kilometrovou rychlostí. Obchvat, na který několik let čekali lidé z okolních obcí, se přitom otevíral před dvěma lety. Na výstavbě se podílela firma Eurovia. Jestli už při samotné stavbě zdi někdo pochybil, zatím není jasné.
Hrabyně je právě jednou z obcí, která obchvat prosazovala. Kdysi přes vesnici projížděly stovky aut a kamionů denně. Teď se lidé bojí, aby se hustý provoz do ulic nevrátil zpátky. "Doufejme, že k tomu nedojde, pokud bude třeba uzavřít ten prostor, budeme se muset s tím smířit," řekla Zdeňka Jordánová, starostka Hrabyně.
Provoz je v úseku ve směru na Opavu sveden do jednoho pruhu. Auta tady musí zpomalit. Nelze totiž vyloučit, že by mohlo dojít k dalšímu sesunu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz