účtenková loterie

Účtenkovka se rozjela naplno! O co se hraje a jaká jsou pravidla?

Účtenková loterie se rozjela naplno. V tzv. Účtenkovce mají šanci každý měsíc vyhrát ceny v hodnotě až milion korun. Stačí jen účtenku od obchodníka registrovat na internetu.

Účtenkovka odstartovala 1. října a zákazníci v ní mají šanci každý měsíc vyhrát jednu z 21 025 cen. Těmi hlavními jsou osobní auto a milion korun.  

 

"Pomocí účtenkové loterie chceme posílit obecný názor, že vydávat a brát si účtenku je zcela normální a samozřejmé. Je to standard, na nějž jsou zvyklí obyvatelé mnoha evropských zemí, a já věřím, že se k nim brzy připojíme," vysvětluje hlavní důvod zavedení Účtenkovky ministr financí Ivan Pilný.

 

Jak účtenku registrovat

Účtenky mohou zákazníci registrovat dvěma způsoby, a to prostřednictvím webového formuláře na www.uctenkovka.cz nebo mobilní aplikace Účtenkovka, která umožní automatické načtení údajů z účtenky.

 

Pro správné registrování musí člověk zadat takové údaje o účtence, které jsou ve formuláři označeny jako povinné, a alespoň jeden z kontaktních údajů - telefonní číslo nebo email. Na ty bude kontaktován v případě výhry. 

 

Zaregistrovat účtenku můžete buď bez hráčského účtu jednorázově, kdy kromě povinných údajů z účtenky zadáte pouze kontakt na vás (např. e-mail), nebo si jednoduše zřídíte hráčský účet, který vám přinese řadu výhod a usnadnění.

 

 

Do slosování jsou zařazeny veškeré registrované účtenky s bezpečnostním kódem poplatníka (BKP). Bezprostředně po skončení slosování vydá provozovatel výherní listinu, ve které budou uvedeny registrované účtenky s výherními BKP.

 

 

Losovat se bude vždy 15. den v měsíci, a to z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce a zaregistrovány nejpozději 3 dny před slosováním. Účtenky vydané před 1. říjnem tak nemohou být do hry zaregistrovány. Poprvé se bude losovat v polovině listopadu.

 

"Zákazníci mohou přihlásit neomezený počet účtenek, přičemž musí dodržovat například i pravidlo, že pokud zákazník obdrží v jeden kalendářní den od obchodníka více účtenek, bude moci do Účtenkovky registrovat pouze jednu z nich," upřesňuje náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová. 

 

O co se hraje

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Obsluhovala pár, který se na ni neustále nevraživě díval. Když zjistila, co jí napsal na účtenku, píchlo ji u srdce

VAROVÁNÍ: Chyba v účtence vám může pěkně zavařit! Tuhle rodinu to málem zničilo

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz