APLIKACE TN.CZ
Vražda

Údajného střelce obvinili policisté z vraždy, hrozí mu výjimečný trest

Středočeští kriminalisté obvinili z vraždy a pokusu o vraždu muže, kterého zadrželi v pátek odpoledne po střelbě v Jankovské Lhotě na Benešovsku. Jeden člověk tam zemřel, dalšího převezl do nemocnice vrtulník.

"Kriminalisté obvinili jednašedesátiletého muže z vraždy a zároveň podali návrh na jeho vzetí do vazby, o kterém rozhodne příslušný soud. Muži hrozí v případě odsouzení i výjimečný trest," řekla TV NOVA v sobotu policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Dodala, že muž oběti znal, motiv útoku byl osobní. Fejfarová ho ovšem blíže neupřesnila. Kriminalisté muže obvinili i z nedovoleného ozbrojování.

Policisté i zdravotníci vyjížděli do Jankovské Lhoty na Benešovsku v pátek odpoledne poté, co je přivolali svědci, kteří slyšeli volání o pomoc.

V jednom z domů našli muži zákona jednoho mrtvého a jednoho vážně zraněného muže. Toho odvezl záchranářský vrtulník do jedné z pražských nemocnic.

Související obsah

Později policisté na Mělnicku zadrželi auto s mužem, kterého nyní z masakru v malé vesnici obvinili.

Pusťte si páteční reportáž:

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz