Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2019 14:56
správní řízení

Na Českou poštu si došlápl úřad. Má velký problém a chystá změny

Zdroj: TV Nova

Český telekomunikační úřad si posvítil na Českou poštu a došel k znepokojivým výsledkům. V rámci plošné kontroly se nejdřív zaměřil na listovní zásilky. K porušení pravidel ale došlo v tolika případech, že nakonec sáhl i po kontrole doručování balíků. Poštu teď nejspíš čeká správní řízení a možná i mastná pokuta, upozorňuje v pátečním vydání deník MF Dnes.

Česká pošta je v poslední době ostře sledovaná a možná čelí vážným problémům. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) spustil plošnou kontrolu na konci loňského roku a zaměřil se na doručování listovních zásilek. Ukázalo se však, že při doručování (nejen) dopisů má pošta tak velké nedostatky, že v současné době ČTÚ provádí také plošnou kontrolu doručování balíků.

 

Předmětem kritiky ČTÚ se stala hlavně neschopnost pošty doručovat zásilky do druhého dne. "Pokud došlo k pochybení, v 50 % byla závada odstraněna do druhého dne. Ve zbylé polovině se adresáti nedočkali zásilky ani druhý den," uvedl mluvčí ČTÚ Martin Drtina pro TN.cz.

 

ČTÚ zkontrolovala čtvrtinu všech doručovacích okrsků, které zahrnují 1906 dodejen. K pochybení došlo v 83 % - mnohem víc zásilek tudíž bylo doručeno s chybou než podle pravidel. "Je to systémový problém, chybovost je plošná," řekl.

 

 

 

Podle Drtiny budou všechny nedostatky řešeny ve správním řízení, které začne, až skončí kontrola balíkových služeb. "Správní řízení může trvat měsíc, ale také klidně tři roky," řekl Drtina. "Česká pošta se v něm může odvolávat, ráda svých práv využívá," dodal.

 

Česká pošta si uvědomuje své nedostatky, proto podle informací Mladé fronty DNES chystá změny v doručování zásilek. O všech případných změnách ale nejprve musí rozhodnout ČTÚ jakožto regulátor České pošty. Ten se nechal slyšet, že některé navrhované novinky se mu nezamlouvají.

sei TN.cz
Reklama