Zvířecí táta Váňa

Útulek pro hendikepovaná zvířata dostal zákaz! Nikdo neví, co s nimi

Téma:

Útulek hlavně pro hendikepovaná zvířata v Kletečné na Pelhřimovsku má problémy. Úřady totiž jeho majiteli zakázaly chov veškerých zvířat, on se ale proti rozhodnutí odvolal. Co by se ovšem se zvířaty dělo, kdyby s odvoláním neuspěl, nikdo neví.

Zákaz veškerého chovu zvířat. To je rozhodnutí, které pro majitele útulku v Kletečné na Pelhřimovsku vydalo město Humpolec. Ladislav Váňa se přitom ve svém zvířecím ráji stará o stovky hlavně hendikepovaných zvířat.

 

Jenže povolení na jejich chov mu chybí. Proti zákazu se už odvolal a chce veškeré nesrovnalosti vyřešit. Jak vše dopadne, se rozhodně do měsíce, kdy o jeho odvolání budou rozhodovat úředníci na humpolecké radnici.

 

 

Co by se ale stalo se všemi zvířaty, pokud by pan Váňa povolení dodatečně nedostal, ale zatím nikdo nedomyslel. Ani samo město totiž neví, jestli by se zvířata někam přesunula, nebo by musela být utracena.

 

V jeho útulku jsou přitom stovky starých a hendikepovaných zvířat. Pan Váňa tu, ale chová i lvy nebo rysy. Část zvířat by nejspíš prodal nebo převezl do jiných útulků. Zbytek by ovšem musel nechat utratit.

David Pik/epa TN.cz