Toulky s medvědem

V Beskydech se objevil medvěd. Už má na svědomí dva včelí úly

Téma:

V Beskydech se opět objevil medvěd. Tentokrát ve východní části nedaleko Jablunkova. O tom, že se medvěd toulá tamními lesy, informoval provozní Horské chaty Ostrý. Zvíře pravděpodobně přišlo ze Slovenska. Za pár dní už stihlo zničit několik úlů.

Dva zničené úly, tohle má podle místních obyvatel na svědomí medvěd, který se k nám zatoulal pravděpodobně ze Slovenska. "Upozornění pro návštěvníky Ostrého a oblasti kolem. Včera byl viděn medvídek, asi Slovák. Slyší na jméno Štěvo," varuje turisty provozní chaty Ostrý Zbyhněv Kantor.

 

Spíš než na ně, ale medvěd zřejmě dostal chuť na med, už za sebou zanechal spoušť. Podle informací provozního chaty prý výskyt těchto šelem není v této oblasti neobvyklý. Hnutí Duha monitoruje pohyb medvěda v oblasti západních Beskyd a také v okolí Radhoště. Někteří jsou schopni urazit i 20 kilometrů za den.

 

 

Třeba v loňském roce se medvědice Máša toulala okolo Lysé hory. Ochranáři ji odchytli a dali jí telemetrický obojek. Pomocí něj zkoumají, kde se zrovna pohybuje. Už po 36. pak probíhá mapování výskytu a pohybu rysů, vlků a medvědů v CHKO Beskydy, která je jediným místem, kde se tyto tři druhy šelem nacházejí spolu.

TN.cz