zásah pyrotechniků

V Brně evakuovali dalších 55 lidí! V domě našli mrtvolu a chemikálie

V Brně našli v bytě chemikálie a mrtvolu muže
Zdroj: Policie ČR
V bytě našli velké množství nebezpečných chemikálií
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 10.12. 2019 15:06
Téma:

Policie v Šámalově ulici v Brně v noci evakuovala dalších 55 lidí kvůli nálezu velkého množství nebezpečných chemikálií v jednom z bytů. V tom se nacházela i mrtvola 42letého muže. Evakuovaní obyvatelé se v úterý odpoledne mohli do svých domovů vrátit, informovali hasiči.

V noci z pondělí na úterý bylo podle policie nutné evakuovat dalších pět desítek obyvatel Šámalovy ulice v Brně. Pro 55 lidí přijely autobusy, které je v půl třetí ráno převezly na úřad městské části. Tam hasiči zajistili lehátka pro děti a seniory.

 

Pyrotechnici prohledávali byt a přilehlý sklep. Nebezpečné chemikálie odváželi k odborné likvidaci na bezpečné místo poblíž Brna.

 

Zásah hasičů probíhal do úterního odpoledne, následně se mohli evakuovaní lidé do svých domovů vrátit. "Ulice ještě zůstává do odjezdu techniky integrovaného záchranného systému (IZS) zavřená," informovali před 15. hodinou hasiči.

 

 

Obyvatelé trojice domů, kteří museli své byty opustit už v pondělí, se měli původně vrátit večer. Nakonec ale museli nocovat v hotelu, který jim nabídla městská část.

 

Na mrtvého muže policii upozornili sousedi, kteří měli obavu o jeho život. Podle nich se jednalo o podivína, který si liboval ve výrobě různých chemikálií a v chemických pokusech. První zjištění policistů ukázalo, že nezemřel násilnou smrtí. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz