pandemie koronaviru

V Itálii za jeden den zemřelo 919 lidí, země hlásí přes 9000 obětí Covid-19

Rakve s obětmi koronaviru v Itálii
Zdroj: Profimedia
V italských kostelech se hromadí rakve
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

V Itálii je situace i nadále kritická. Během jediného dne tam stoupl počet nakažených o téměř šest tisíc na více než 86 tisíc. Počtem pacientů tak Itálie překonala Čínu, odkud se nákaza rozšířila. Za jediný den tam zemřelo 919 lidí, což je doposud nejvyšší číslo. Obětí je v zemi celkem přes devět tisíc.

Počet nakažených koronavirem v Itálii se v pátek vpodvečer vyšplhal na bezmála 86 a půl tisíce. Za jediný den přibylo 5 909 nových případů. Itálie tak počtem pacientů překonala Čínu, která až do čtvrtka měla nejvíc nakažených na světě.

 

Nejpostiženější zemí jsou však od pátečního rána Spojené státy, které aktuálně hlásí přes 93 tisíc případů. Od rána tam přibylo přes 7 800 nových pacientů. Nákaza si vyžádala více než 1 400 životů.

 

Podívejte se na nedávno zveřejněné záběry z italské nemocnice:

 

 

Co se týče počtu obětí, Itálie stále obhajuje smutné první místo. Koronaviru tam podlehlo už 9 134 pacientů. Od čtvrtka přibylo 919 nových úmrtí, což je doposud nejvyšší číslo. Mezi oběťmi byli i čtyři lékaři, kterých celkem zemřelo už 46. Pozitivní test na koronavirus od začátku epidemie vyšel téměř šesti a půl tisícům italských zdravotníků.

 

 

"Tento virus je neviditelným, silným a neznámým nepřítelem. Tuto válku můžeme vyhrát pouze tehdy, pokud se zapojí všichni občané. Znovu vás prosíme o dodržování opatření," vyzval občany šéf italského krizového štábu Domenico Arcuri.

 

Situace je vážná i ve Španělsku, které hlásí přes 64 tisíc nakažených - od včerejška se stav zvýšil o více než 6 200 případů. Počet mrtvých v zemi stoupl o 569 na bez mála pět tisíc. Německo hlásí téměř 50 tisíc nakažených.

 

V Česku platí přísný zákaz návštěv v zařízeních pro seniory. Pro více informací se podívejte na reportáž TV Nova:

Související témata:
TN.cz