Žraloci v Londýně?

V londýnské Temži jsou žraloci, hlásí vyděšení lidé. Experti to nevyloučili

V Londýně se nejspíš objevili žraloci, lidé sdílí děsivé fotky
Zdroj: Twitter
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 16. 7. 2020
Téma:

Londýňané teď nežijí ničím jiným než žraloky, kteří údajně měli do města připlavat přes řeku Temži. Na sociálních sítích sdílejí fotografie předmětů, jež žraločí ploutve nápadně připomínají. Odborníci si nejsou úplně jistí, ale nevyloučili, že se mořští dravci v řece skutečně v tyto dny vyskytují.

Svědci viděli věc, která vypadá jako žraločí ploutev, v řece v londýnských čtvrtích Westminster, Vauxhall a Hammersmith. Fotkami doslova zaplavili sociální sítě a ptají se, jestli se do britské metropole doopravdy dostali mořští predátoři.

 

"Dneska jsem šla přes centrum a podívala se do řeky. My teď máme v Temži žraloky?" nevěřila svým očím Yasmin Danová na twitteru.

 

 

Podle britské portálu metro.co.uk si nebyla správa řeky přítomností žraloků jistá. Její mluvčí však s odvoláním na odborníky nevyvrátil, že se po Temži mohou pohybovat. "Není to běžné, ale už v minulosti jsme u nás měli žraloka ostrouna obecného," prohlásil.

 

"Pokud se vážně jedná o ploutev a není to naplavený nepořádek, pak to spíš než žralok bude nějaký malý kytovec, možná sviňucha obecná," dodal. Sviňucha se podobá delfínům, podobně se i chová, ale není tak inteligentní.

 

 

Někteří Londýňané si ještě pamatují na rok 2006, kdy se do Temže dostal pětimetrový vorvaňovec anarnak. Tehdy probíhala záchranná operace, zvíře se však kvůli mělčinám dehydratovalo a zahynulo.

Související témata:
TN.cz