Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nebezpečný pachatel

V Praze chytli hledaného muže. Za vraždy ho stíhají ve třech zemích

Zdroj: TV Nova

Hned tři země vydali mezinárodní zatykač na osmatřicetiletého muže s iniciály D. Č., kterého zadrželi v sobotu pozdě večer pražští policisté. Podezřelý je stíhaný v Maďarsku, Nizozemsku a v Srbsku pro podezření z vražd spáchaných střelnou zbraní.

"Policisté Národní jednotky cíleného pátrání Policie ČR ve spolupráci se zásahovou jednotkou středočeských policistů zadrželi včera v pozdních večerních hodinách v Praze 3 – Žižkov mezinárodně hledanou osobu," informovala v sobotu odpoledne mluvčí Policejního prezidia Lenka Sikorová.

 

Podle ní na osmatřicetiletého cizince vydali evropské zatykače Maďarsko a Nizozemsko a mezinárodní zatykač také srbská justice. "Ve všech případech se jednalo o trestné činy vraždy spáchané střelnou zbraní," upozornila Sikorová.

 

 

14

GALERIE: Zadržení mezinárodně hledaného muže

Zdroj: Policie ČR

Zadržení muže podezřelého z vražd - 1

Hodnocení:

 

Muž skončil v policejní cele, české soudy budou rozhodovat o tom, kam jej nakonec vydají. O zadržení muže informovalo na svém webu i srbské ministerstvo vnitra.

 

"Na základě mezinárodního zatykače byl v Praze zadržen D. Č. (1980), který je podezřelý ze zabití jednatřicetiletého muže 5. ledna tohoto roku ve městě Banovo Brdo," píší na svém webu Srbové s tím, že podají žádost o vydání do Srbska.

 

 

Čeští policisté muže dokonale překvapili a razantně ho zpacifikovali dřív, než se zmohl na odpor. U něj našli dvě pistole, munici a tlumič. Policisté také objevili padělané doklady na jinou identitu a maskovací prostředky – paruku a brýle.

vbo TN.cz