thomayerova nemocnice

Ohnisko nákazy v jediné nemocnici. Nakazilo se 24 seniorů a šest sester!

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

V pražské Thromayerově nemocnici propukl koronavirus na oddělení geriatrie, kde lékaři pečují o seniory. Nákaza se potvrdila u 30 případů - 24 seniorů a šesti zdravotních sester. Na místě prováděla šetření hygiena, žádná pochybení u personálu však neodhalila.

V pražské Thromayerově nemocnici na jedné ze čtyř stanic oddělení následné péče, kde se zdravotníci starají o seniory, se nakazili koronavirem téměř všichni pacienti a také šest zdravotních sester. Nákaza byla podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) do nemocnice zavlečena zřejmě personálem.

 

"K přenosu nákazy došlo dle zjištění v komunitě a nikoliv uvnitř nemocnice," upřesnila nemocnice. Už dříve byla celá stanice v karanténě, protože tři zdravotní sestry měly podezření na koronavirus. Nemocnice proto otestovala i všech 27 pacientů. V prvním kole testování se potvrdil Covid-19 u 13 z nich a u třech zdravotních sester.

 

V pátek se však nákaza potvrdila i u dalších pacientů i personálu. Dohromady je tak na jednom oddělení nakažených 24 pacientů a šest sester. Zbylí tři pacienti jsou negativní. "Nikdo z pacientů nemá významnější dechové potíže a jsou bez teplot. Na tomto pracovišti stále platí režim karantény a samozřejmě i dlouhodobě zákaz návštěv," informovala nemocnice.

 

 

"Situaci máme pod kontrolou a v rámci daného pracoviště jsme přijali režimová opatření, která se týkají hygieny, izolace a protiepidemických zásad," uvedla nemocnice. Na pracovišti zároveň provedla šetření hygiena, neodhalila však žádná pochybení personálu.

 

"Všichni zdravotníci na tomto pracovišti povinně používají osobní ochranné pomůcky s nejvyšší možnou ochrannou," dodala nemocnice. Ostatní stanice oddělení následné péče jsou podle ní v pořádku.

 

Jednotlivé nemocnice nadále zpřísňují opatření. Více informací zjistíte v reportáži TV Nova:

TN.cz