zastaralý software

V těchto mobilech končí WhatsApp! Zjistěte, zda mezi nimi není i váš

WhatsApp
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
30.12. 2019 10:38
Téma:

Už zítra se někteří uživatelé rozloučí s oblíbenou aplikací WhatsApp ve svých smartphonech. Na Silvestra totiž přestane mobilům s operačním systémem Windows Phone fungovat. Ani Android a iOS však změny neminou. V únoru přestane WhatsApp podporovat starší verze těchto operačních systémů.

Už 31. prosince zmizí z Windows Phone aplikace WhatsApp. Společnost Facebook, která službu provozuje, toto rozhodnutí oznámila už na začátku roku. "Po 31. prosinci 2019 už žádný uživatel operačního systému Windows Phone nebude moci používat aplikaci," oznámil WhatsApp uživatelům. V obchodě Microsoft Store už aplikace není k dispozici několik měsíců.

 

Tím ale změny nekončí - v následujících měsících přestane WhatsApp fungovat i na dalších smartphonech se staršími verzemi operačních systémů Android a iOS. Od 1. února už uživatelé používající verzi Android 2.3.7 a starší a iOS 7 a starší nebudou moci vytvářet nové účty nebo ověřovat ty stávající.

 

 

Poslední iPhone s operačním systémem iOS 7 byl na trh uveden v roce 2013, mobily s Androidem 2.3.7 dokonce už v roce 2011. Pokud jste si tedy svůj smartphone pořídili později, nemusíte si se změnou dělat těžkou hlavu. V opačném případě je možné, že vám některé funkce přestanou fungovat.

TN.cz